Sahil Güvenlik Komutanlığı 60 KPSS ile personel alacak! Başvurular ne zaman?

Sahil Güvenlik Komutanlığı; Bilgisayar Mühendisi, İnsan Ticareti ile Mücadele Uzmanı, Hesap Sorumlusu, Garson, Boyacı/Badanacı, Bahçıvan unvanlarında istihdam etmek üzere personel alımı yapıyor. Başvuru yapacak adaylarda KPSS, eğitim ve yaş şartı aranacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 60 KPSS ile personel alacak! Başvurular ne zaman?
Sahil Güvenlik Komutanlığı 60 KPSS ile personel alacak! Başvurular ne zaman?
GİRİŞ 25.10.2023 09:00 GÜNCELLEME 25.10.2023 09:07

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak aşağıda durumları açıklanan unvanlardan açıktan atama yoluyla devlet memuru alımı yapılacaktır.

HANGİ UNVANLARDA ALIM YAPILACAK?

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

 • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.

 • Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

 • Yapılacak başvurularda;

 1. Lisans mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3,

 2. Lise mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94, puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).

 • Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (10 Kasım 2005 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2023 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1988 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak, çalışmış ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 97. maddesinde belirtilen süreleri doldurmuş olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.

 • Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K. lığı, S.G.K. lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

 • İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

 • Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Olur.” kararlı sağlık raporu almak.

 • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular; 01 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 14:00’de başlayıp, 10 Kasım 2023 Cuma günü saat 14:00’de sona erecektir.

Başvurular sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr internet adresi üzerinden ilan edilecektir.

İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD Başkanlık yarışında bomba gelişme! Son dakika Biden duyurusu
Lüks otelde 6 kişi ölü bulunmuştu! Detaylar ortaya çıktı