Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sona eriyor! KPSS olmaksızın başvuru imkânı...

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacak. Başvurular KPSS puanı olmaksızın da yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sona eriyor! KPSS olmaksızın başvuru imkânı...
Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sona eriyor! KPSS olmaksızın başvuru imkânı...
GİRİŞ 07.12.2023 14:22 GÜNCELLEME 07.12.2023 15:34
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

 • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,(Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir.)

 • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,(Bu maddede belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının iki katı ödenecek pozisyonlar için ve yalnızca birine başvurabileceklerdir.)

 • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda, son başvuru tarihi itibarıyla ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi özel kesimde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

 • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

 • Hizmetin gerektirdiği nitelikler ile muhakeme, temsil, yeni teknolojileri takip etme, öğrenme ve araştırma, hızlı öğrenme ve kendini geliştirme, analitik düşünebilme, takım çalışmasına yatkın olma ve iletişim becerisi yüksek olma, yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilme ve belgelemeye (dokümantasyon) önem vererek belgeleme yeteneklerine sahip olmak.

KPSS PUAN ŞARTI ARANACAK MI?

2022 ve 2023 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 08 – 12 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü/uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 21 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Başvurular dijital ortamda 04 Aralık – 08 Aralık 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-devlet (Millî Eğitim Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. 

Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar sadece bir pozisyona başvurabilecektir.

Genel ve Özel Şartlar başlıklarında istenilen nitelikler zorunlu şartlardır. Mesleki tecrübe sürelerinde lisans öncesi ve sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır. 

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ SINAV TAKVİMİ 

İnternet Başvuru Tarihleri

04 – 08 Aralık 2023

Sınava Girecek Adayların İlanı

29 Aralık 2023

Sözlü/Uygulamalı Sınav Tarihleri

08 – 12 Ocak 2024

İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • gavs-ı mecid 2 ay önce Şikayet Et
  mülakatla alınmalı. okadar chpkk var ki. kabul edemez akpartimiz. mülakat ile islami düşüncede inancı yerinde müslüman birileri alınmalı
  Cevapla
 • Eyya 3 ay önce Şikayet Et
  buradan milli eğitim bakanlığına sesleniyorum lütfen sınıf annesi saçmalığını anne grubu saçmalığını yasaklayın kadınlar gününe çeviriyorlar sınıfı sınıf annesi ve birkaç avanesi. öğretmende uyum sağladı mı vay geldi diğer annelerin başına neredeyse öğretmenin evlilik yıldönümü sınıfta kutlanacak diyim anlayın
  Cevapla
 • Rukiye 3 ay önce Şikayet Et
  Herkes deneyimli eleman arıyorum diyor deneyimsizler açıkta kalıyor her işin bir başlangıcı vardır bunu neden düşünmüyorlar ben karşıyım böyle eleman alımı yapanlara
  Cevapla
 • Ahmed 3 ay önce Şikayet Et
  Bu konu haricinde Allah rızası için eşitlik çerçevesinde, ırkçılık yapmayan, görevlerine riayet eden, öğrencilerin özel hayatlarına farklı şekillerde mühale ederek suç işlemeyen öğretmen ve memur alımı yapın.
  Cevapla
 • vekil 3 ay önce Şikayet Et
  olur.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Milli Görüş'ün efsane lideri Necmettin Erbakan kimdir?
Gazze'de insanlık dramı! Denize düşen yardımları alabilmek için sahile akın ettiler