Basınçlı hava hortumu makatına kaçtı

Kamyonundaki basınçlı hava hortumunun üzerine düşen Yeni Zelandalı sürücü ölümden döndü. Vücudu şişmeye başlayan sürücünün imdadına arkadaşları yetişti.

Basınçlı hava hortumu makatına kaçtı
Basınçlı hava hortumu makatına kaçtı
GİRİŞ 26.05.2011 10:02 GÜNCELLEME 26.05.2011 10:02
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Olay Yeni Zelanda'nın Opotiki kentinde geçtiğimiz günlerde meydana geldi. Steven McCormack, kamyonunun kabin bölümüyle treyleri arasındaki bağlantıları kontrol ediyordu. Bu sırada dengesini kaybederek basınçlı hava hortumunun üzerine düştü. Öyle şiddetli düşmüştü ki, hortumun ağzı McCormack'in makatına girdi ve hava pompalamaya başladı.

Vücudu saniyeler içinde görülür şekilde şişmeye başlayan McCormack'in çığlıklarını duyan arkadaşları olay yerine geldi ve hava musluğunu kapatarak sürücüyü ölümden kurtardı.

McCormack yaşadıklarını, "Basınçlı havanın vücuduma girmesiyle balon gibi şişmeye başladım. Patlayacağımı sandım" sözleriyle anlattı.

Sabah'ın haberine göre; 48 yaşındaki sürücüyü tedavi eden doktorlar da nasıl hayatta kaldığına hayret ettiklerini söylediler. Böyle bir durumda içeriden gelen basıncın etkisiyle derinin parçalanacağını söyleyen doktorlar, McCormack'in derideki birkaç çatlak ile kurtardığını belirttiler. Ancak McCormack için tedavi de neredeyse kaza kadar acılı olmuş.

Ciğerlerinde biriken su bir tüp yardımıyla boşaltırılırken, anüs civarındaki yaranın temizlenmesi de bir hayli canını yakmış.

SABAH

YORUMLAR 3
 • ihsan karagüney 13 yıl önce Şikayet Et
  mümkündeğil. anlatılan inandırıcı değil Fantazi
  Cevapla
 • yilmaz 13 yıl önce Şikayet Et
  yazik adama yahu. Ne aci cekmistir
  Cevapla
 • 1299 13 yıl önce Şikayet Et
  amca sen nasıl bir beddua aldın?. geçmiş olsun.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM'de kabul edildi
El Salvador'un devasa hapishanesine yeni binlerce çete üyesi nakledildi