Haşim Kılıç da paralel yapıyı sonunda gördü

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç da yargıda paralel yapının olduğunu kabul etti.

Haşim Kılıç da paralel yapıyı sonunda gördü
Haşim Kılıç da paralel yapıyı sonunda gördü
GİRİŞ 28.11.2014 09:35 GÜNCELLEME 28.11.2014 09:35
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Konferans için Antalya’da bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Ali Alkan’ın, yargı paketinin hükümetin yargı üzerindeki kontrolünü arttıracağı eleştirisi ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ona sert cevabı konusunda, “Gerilimin kaynağı, yargıyı ele geçirme çabası” dedi. Kılıç “Gerilimin tarafları kim?” sorusuna “Biri hükümet, diğeri de Yargıtay’daki hâkim grup” yanıtını verdi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç katıldığı bir konferanstan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. İşte Haşim Kılıç'ın sorulara verdiği cevaplar: 

Gerilimin kaynağı ne?

Gerilimin kaynağı, yargıyı ele geçirme çabası. Biri hâkimiyetini sürdürmek, diğeri de onun etkisini kırmak istiyor. İki taraftan biri yargıyı ele geçirmek istiyor.

Gerilimin tarafları kim?

Biri hükümet, diğeri de Yargıtay’daki hâkim grup.

Sizce de Yargıtay’da, hükümetin ‘Paralel’ dediği Gülen’ciler mi hâkim?

Birlikte davranan böyle bir grubun olduğu anlaşılıyor.

Bu gerilim ne zaman biter?

Bir taraf hâkim olduğu zaman biter. Siyasi aktörlerin, sivil toplum kuruluşlarının yargıyı ele geçirme çabasından vazgeçmesi lazım. Tabii herkes böyle büyük bir gücü kendi lehine kullanmak istiyor. Ama bu yanlış. Bu nedenle gerilimler yaşanıyor.

ETİKETLER
paralel yapı
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • metin 5 yıl önce Şikayet Et
  madem bu işleri iyi biliyordun neden kendine düşman kazandın ha saygınlığıyla kalaydın
  Cevapla
 • ÇOK GEÇ 5 yıl önce Şikayet Et
  Çok geç kaldın hemşerim çok geç. bir Yozgatlı olarak vicdanım sızım sızım sızladı. bizler sana güveniyorduk. güvenimizi boşa çıkardın. Hani eski bir sanatcı bozması dağdaki çobanı hor görmüştü "çobanın oyuyla benimki birmi" diye valla dağdaki çoban bile anladı bunların ne çok yüzlü olduğunu. Siz okumuş devletin tepesindeki bir kurumun başındasınız,bunu yeni anladınızsa çok yazık. aldığınız oksijene yazık. Allah islah etsin hala görmeyenleri. Gülen gurubuna Geçmişte inanıp güvenip yaptığımız yardımlar zehrile zıkkım olsun. Ahirette yakanızda olacak ellerim. İnançlı görünen inançsız müsvetteler.
  Cevapla
 • PERTEV 5 yıl önce Şikayet Et
  BURNUNUN UCUNU GÖRMEKTEN ACİZ İNSAN BUNLAR. SAĞIR SULTANDAN SONRA DUYMUŞ AFERİN BÜYÜK GELİŞİM
  Cevapla
 • ali veli 5 yıl önce Şikayet Et
  yahu özal değil miydi f. gülen'in en büyük talebesi.. okulları açmak için hocaefendi ile beraber çalışan.. niye rahmetli özal hocaefendi'ye pararel yaftası vurmadı da, bugün bu hükümet vuruyor.. düşünmek lazım. islam inanılmaz dejenere ediliyor. adnan oktarlar, iskender mihrler, mustafa islamoğulları, abdülaziz bayındırlar.. gözümüzü açalım iyiye gitmiyoruz.
  Cevapla
 • rauf 5 yıl önce Şikayet Et
  17 aralik 2013 demek istemistim.
  Cevapla
 • rauf 5 yıl önce Şikayet Et
  o zaman rahmetli özal bunun farkinda deyildi,bügün ise taki 17 aralik 2014 de kadar,bu hükümette farkinda deyildi,bizlerde ayni ben kendi adima söylüyorum.
  Cevapla
 • kırmızı 5 yıl önce Şikayet Et
  haberi hangi saat hangi gün kim yapmış? montajsız video görüntüsü var m? bir tv kanalına aynı konuşmayı yapmadan inanmayın. haşim kılıç yakında tekzip eder.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Libya'da hüsrana uğrayan BAE'ye hesabı sorulacak! Harekete geçildi
Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm sayıları! Son durum