Türkiye düşmanları tam da bunu bekliyordu

Emekli asker ve polislerin olduğu AS Parti Kurucu Genel Başkanı Cavit Kayıkçı, Şah Fırat operasyonu için önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye düşmanları tam da bunu bekliyordu
Türkiye düşmanları tam da bunu bekliyordu
GİRİŞ 27.02.2015 11:27 GÜNCELLEME 27.02.2015 12:53
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Emekli astsubay olan AS Parti Kurucu Genel Başkanı Cavit Kayıkçı, Şah Fırat operasyonuna ilişkin, "Mesele karakolun korunamaması değil, mesele Irak’ın Kuveyt’i işgali sonrası başına gelenlerin Türkiye’nin başına gelme riski. Türkiye’nin tüm düşmanları tam da bunu bekliyordu" dedi.

Türkiye'nin en yeni partisi olan ve kurucuları arasında emekli astsubay, subay, uzman, polis ve diğer meslek gruplarından insanların bulunduğu AS Parti'den, Şah Fırat operasyonu hakkında önemli açıklamalar geldi.

"MESELE KARAKOLUN KORUNAMAMASI DEĞİL"

Emekli astsubay olan Cavit Kayıkçı, Türkiye’nin yurt dışındaki tek toprağı olma özelliği taşıyan Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nun tahliyesine yönelik TSK’nın düzenlediği Şah Fırat operasyonunu değerlendirdi.

Kayıkçı, "TSK’nın yaptığı son derece başarılı bir operasyondur. Bu kapsamda TSK komuta kademesini tebrik etmek gerekir. Bir meslektaşımızın intikal esnasında şehit olması ise son derece üzücü ve camiamız açısından kederli olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza baş sağlığı diliyorum" dedi.

"Karakol nakledilmeden korunamaz mıydı? Bir asker olarak düşünceniz nedir?" sorusu üzerine Kayıkçı, "Mesele karakolun korunamaması değil, mesele Irak’ın Kuveyt’i işgal ettikten sonra başına gelenlerin Türkiye’nin başına gelme riski. Kanaatim odur ki Türkiye’nin tüm düşmanları tam da bunu bekliyordu. TSK’nın değil o karakolu korumak, aynı anda Irak ve Suriye’nin tamamına hükmedecek gücü bulunduğu dünyanın malumudur. Suriye bataklığında hiç mi hiç işimiz olmamalı, benim baktığım açı budur. Bu da benim kişisel görüşüm" ifadelerini kullandı.

"CEVAP VERMEK SAYIN GENELKURMAY BAŞKANIMIZIN EN DOĞAL HAKKI"

Kayıkçı, Şah Fırat operasyonu konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki gerilime yönelik düşüncelerini dile getirdi.

Kayıkçı, "Demokrasilerde siyasi partilerin muhatabı siyasi partilerdir. MHP liderinin muhatabı da bu kapsamda iktidar partisidir. O açıdan MHP liderinin açıklaması sonrasında Sayın Genelkurmay Başkanımızın cevap vermesi de en doğal hakkıdır. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın da MHP Genel Başkanına bu kapsamda söylediği sözler kanaatimce ağır olmuştur. Bu konu daha fazla gündemde kalıp taraflar yıpratılmamalı düşüncesindeyim. MHP önemli bir siyasi harekettir. TSK ise bu milletin göz bebeğidir" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 17
 • m.t. 5 yıl önce Şikayet Et
  Bir siz eksiktiniz...
  Cevapla
 • vakıf bilir 5 yıl önce Şikayet Et
  HEPAR HAK VE EŞİTLİK Partisi OSMAN PAMUKOĞLU
  Cevapla
 • rıdvan 5 yıl önce Şikayet Et
  biz cumhurbaşkanımıza güveniyoruz o ne derse dogrudur
  Cevapla
 • ahmet-mehmet-hüseyin-ali.......yeter mi? 5 yıl önce Şikayet Et
  türbenin taşınmasında geç bile kalındı. ben daha önce hükümetin konsoloslukta neden bu kadar pasif davranıldığına kızdım açıkça büyük bir yanlış yaptığı ortada. fakat türbe kesinlikle sınırımıza taşınması doğru bir karar. kimseden korkumuz yok. biz ne suriyeli nede ıraklıyız. 100 binler üzerime gelse beni mahallemden dahi çıkartamazlar.ya ölür yada öldürürüz. ve benim gibi düşünen bu ülkede çok kişi olduğuna göre boşuna kafanızı yormayın.....
  Cevapla
 • osman çıtak 5 yıl önce Şikayet Et
  Ağzınıza sağlık Başkanım. Taşı gediğine tam oturtmuşsunuz. Allah (c.c.) sizlerden razı olsun, her daim muzaffer eylesin İnşallah!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye Bankalar Birliği'nden açıklama
CHP'li belediyede skandal: Başkan talimat verdi, kadın gazeteciyi darp edip yerde sürüklediler