HDP'den sandık tehdidi: Türkiye kaosa sürüklenir

Van'da seçim çalışmalarını başlatan HDP Van adayı Figen Yüksekdağ, "HDP baraj altında bırakılırsa Türkiye siyasi kaosa sürüklenir" dedi.

HDP'den sandık tehdidi: Türkiye kaosa sürüklenir
HDP'den sandık tehdidi: Türkiye kaosa sürüklenir
GİRİŞ 20.04.2015 00:32 GÜNCELLEME 20.04.2015 07:59
Bu Habere 153 Yorum Yapılmış

HDP, Van'da seçim çalışmasını bir toplantıyla başlattı.Toplantıda konuşan HDP Van 1'inci sıra adayı Figen Yüksekdağ, HDP'nin barajı her şartta geçeceğini belirterek, "HDP darbe, hile ve provakasyonlarla barajın altında bırakırlarsa bunu başarabilirlerse sadece HDP kaybetmez, kendileri de kaybeder. Türkiye'yi, AKP hükümeti kendi eliyle seçim meşrutiyetini ortadan kaldırarak bir siyasi kaosa sürükler" dedi.

Bir otelde yapılan toplantıda HDP Van 1'inci sıra adayı Figen Yüksekdağ, Türkiye toplumunun özgür seçme hakkının çok ciddi bir tehlike ile karşı karşıya bulunduğunu savundu.

"PARTİMİZİN YÜKSELİŞİNİ ENGELLEYEMEYECEKSİNİZ"

Türkiye toplumunun hak etmediği bir yükü ve ağırlığı sırtında taşıdığını belirten Yüksekdağ, şöyle konuştu: "Ne kadar çırpınırsanız çırpının nafile. Partimizin yükselişini engelleyemeyeceksiniz. Artık ok yaydan çıkmıştır, barajın kapağı aşılmıştır. Halkımızın önüne yüzde 10 barajını koymuş olabilirsiniz. Ama biz barajın kapaklarını çoktan aştık."

"HDP BARAJ ALTINDA KALMAZ"

Yüksekdağ, HDP'nin barajın altında kalacağını hiç bir zaman düşünmediklerini anlatırken, "Eğer HDP baraj altında kalırsa şuna emin olun bu normal yollardan olmamıştır. Bir darbeci yaklaşımın sonucunda HDP’yi barajın altında görebilirsiniz" dedi.

Yüksekdağ, tehditkar sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye halkı HDP’yi barajın üstüne çıkarmış. HDP’ye yönelik şiddet içeren söylemlerine anlama geldiğini Ağrı’da gördük. Biz bu zamana kadar soğukkanlılığımızı kontrolümüzü, duruşumuzu hiçbir şekilde bozmayarak yanıt verdik. Biz işimize bakacağız. Bizi zıvanadan çıkaramayacaklar. Bu nedenle HDP’nin barajın altında kalacağı demokratik ve doğal bir ihtimalin olmadığını düşünüyoruz. Ama zoraki bir biçimde antidemokratik saldırılar ve hükümet kaynaklı darbe girişimleri yaşanabilir. Ancak HDP barajın altında böyle bırakılabilir. Eğer barajın altında kalırsak bütün Türkiye bilsin ki bir sivil darbe yolu ile yapılmıştır. Hükümetin merkezinde durduğu bir sivil darbe yolu ile bu gerçekleştirilebilir. Bunun başka yolu da yoktur. Bu olursa siyasi irade hırsızlığının 7 Haziran günü yapılmış olması demektir. Gözü karamış aklı bulanmış bir saldırı girişiminde bulunmaları aynı zamanda kendi bindikleri dalı kesme anlamına geldiğini düşünüyorum. HDP’yi darbe, hile ve provakosyonlarla barajın altında bırakırlarsa bunu başarabilirlerse sadece HDP kaybetmez, kendileri de kaybeder. Türkiye’yi AKP hükümeti kendi eliyle seçim meşrutiyetini ortadan kaldırarak bir siyasi kaosa sürükler."

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 153
 • MHP 5 yıl önce Şikayet Et
  Oylar MHP ye. Hdp ve PKK ile geçmiş hesapları kapatalım. Fırat çakıroğlu bardağı taşıran son damla idi. Vatan uğruna cansa can, kansa kanda. Bizi tehdit etmelerine izin vermicez
  Cevapla
 • Can 5 yıl önce Şikayet Et
  MHP CHP vs partiler de Geçemedi barajı kımse ülkeyi bölmedi Sizin bu tehditlerinizi size yuttururlar Kürdüm ve size oy yok
  Cevapla
 • adam 5 yıl önce Şikayet Et
  El hamdullilahi biz müslülumaniz oylar hdp
  Cevapla
 • Efkan GENÇ 5 yıl önce Şikayet Et
  kafanı boşa yoruyorsun. Müslüman bir Kürt vatandaşım HDP 'ye oy vermez!!! çünkü bir Müslüman ekmeğini yediği vatanına ihanet etmez!!!
  Cevapla
 • siverekli 5 yıl önce Şikayet Et
  oylar HDP
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin en yükseği açıldı! 50 yıllık hayal gerçek oldu
Srebrenitsa katliamının üzerinden 25 yıl geçti! İşte korkunç fotoğraflar...