"CHP imam hatip liselerini kapatmayı vadediyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, CHP'nin seçim bildirgesiyle, imam hatip liselerini kapatmayı vadettiğini savundu.

"CHP imam hatip liselerini kapatmayı vadediyor"
"CHP imam hatip liselerini kapatmayı vadediyor"
GİRİŞ 21.04.2015 11:14 GÜNCELLEME 21.04.2015 11:16
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP'nin seçim bildirgesinin Türkiye gerçekliğiyle bağdaşmadığını belirtti.

Açıklanan programın "sanki farklı bir evrende yaşıyormuş gibi" vaatlerden oluştuğunu kaydeden Gül, "Sanki Türkiye 2015 Haziran seçimlerine değil de 1946 seçimlerine giriyor. Sanki Türkiye'de AK Parti iktidarda değil de CHP iktidarda. Bu açıklama; 'ekonomik olarak, insan hakları anlamında, temel hak ve hürriyetler bağlamında, otoriter, totaliter, baskıcı bir ortam varmış' gibi bir hayal içerisinde yapılmış" dedi.

"CHP DARBELERE KARŞI ÇIKMIYOR"

Seçim bildirgesinde parlamenter sistemle ilgili de korumacı, kutsayıcı açıklamalar olduğuna dikkati çeken Gül, CHP'nin Türkiye'deki darbelere destek ve darbecilerin yanında yer aldığını ileri sürdü.

İMAM HATİP'LERİ KAPATMAK DEMEK!

CHP bu programda 28 Şubat döneminin yasakçı uygulamalarını vadettiğini anlatan Gül, şunları kaydetti:

"Eğitim sistemini 1+8+4 olarak yapacağını söylüyor. Bu ne demek. Bunu aziz milletin çok iyi bilmesi lazım. Bu kesintisiz eğitime dönüş demek. Yani imam hatiplerin kapatılması demek. CHP bu programla, milletin destekleriyle hayatiyete geçirilen imam hatip liselerini kapatmayı vadetmektedir. 28 Şubat'ı milletimiz hatırlar. Refahyol'a vurulan darbeyle, millet iradesine vurulan darbeyle kesintisiz eğitim getirilmişti. CHP yine 28 Şubat'a dönmeyi, daha da öte 1960'lara dönmeyi vadediyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Abdulhamit Gül
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • salih 5 yıl önce Şikayet Et
  Meslek Liseleri kapatılmıyor.Bildirgede yazan: “Bu amaç için, önerilen eğitim modeli, bir yıl okul öncesi eğitim, sekiz yıl kesintisiz temel eğitim ve meslek eğitimini de barındıran dört yıl lise düzeyinde eğitim, yani 1 + 8 + 4 modelidir”
  Cevapla
 • osman öztürk 5 yıl önce Şikayet Et
  "Türkiye'de cenazeler için imam bulamayan zavallı Müslüman köylüler ölüyü cenaze namazını kıldırmadan gömüyorlar" diye alay eden İngiliz ve Yahudi aklına hizmet eden EZANLARI türkçe okutan, Camileri ahır yaptıran, alimleri İSTİKLAL mahkemelerinde sorgusuz süvalsiz astıran Kuran ve Osmanlı düşmanı CHP zihniyetinin yaptıklarını unutmadık unutmayacağız !
  Cevapla
 • MEN yazıyı iyi oku 5 yıl önce Şikayet Et
  orda imamhatiplerin kapatılacağı yazılmış liselerin değil orta okul yani anlamıcak ne var chp zihniyetini kendine göre yazmışsın 1+8+4 bu nedemek imamhatip ortaokulu yok demek
  Cevapla
 • men 5 yıl önce Şikayet Et
  Kesintisiz eğitim varken imam-hatip liseleri kapalı değildi ki.
  Cevapla
 • vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  yeni değilki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akdeniz'de petrol hamlesi: 7 bölgede için başvuruda bulundular
Başkan Erdoğan'dan dünyaya mesaj!