'AK Parti aday başvurusu almayacak' iddiası

AK Parti'nin 1 Kasım 2015 seçimlerinde yapılacak milletvekili seçimi için yeniden aday adayı başvurusu almayacağı iddia edildi.

'AK Parti aday başvurusu almayacak' iddiası
'AK Parti aday başvurusu almayacak' iddiası
GİRİŞ 28.08.2015 14:06 GÜNCELLEME 28.08.2015 22:39
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Merkezi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, AK Parti'nin eylül ayında büyük kongresini yapacak olması ve takvim sıkışıklığı nedeniyle, haftalarca süren aday adayı başvurusu, mülakat ve temayül çalışmalarını yapmama görüşü ağırlık kazanmış durumda.

Akit’in iddiasına göre, AK Parti yönetimince yapılan değerlendirmeler sonucunda, zaman darlığı nedeniyle, yeni aday adaylığı başvurusu alınmaması, 7 Haziran seçimlerinde yapılan bin 40'ı kadın olmak üzere 6 bin 223 adaylık başvurusunun bu seçimde de ele alınması görüşü ağırlık kazandı. Buna göre, aday adaylarının partide bulunan dosyalan yeniden incelenerek bazı illerdeki adaylar değiştirilebilecek.

ADAY YAPILACAK KAMU ÇALIŞANLARİ İSTİFA ETTİRİLECEK

AK Parti yönetimi, devlet kademelerinde çalışan ve aday yapılacak olan isimlere "istifa eT diyecek. Nokta atışı olarak istifa ettirilecek olan bu isimler, uygun yerlerden aday gösterilecek. Yine 7 Haziran seçimlerinde aday adaylığı başvurusu yapmamış olan ve aday olmasında fayda görülen isimlere de adaylık başvurusunda bulunmaları belirtilecek.

7 HAZİRAN ÖNCESİ ADAY BELİRLEME SÜRECİ 3 AY SÜRMÜŞTÜ

AK Parti’nin 7 Haziran milletvekili genel seçimi aday belirleme süreci tam 3 ay sürmüştü. 6 bin 223 aday adayı, 12 alt komisyon, ardından 4 ara komisyonun çalışmalarıyla önce bin 100'e düşürüldü. Komisyonlar aday adaylarıyla ilgili detaylı raporlar hazırladı. Bu raporlar, AK Parti Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığındaki 12 kişilik üst komisyona sunuldu. Üst komisyon da adayları, listelerin YSK’ya teslimine bir hafta kala belirleyebildi.

1 Kasım seçimlerine ise iki ay kalması, arada da 12 Eylül'de yapılacak büyük kongrenin bulunması, takvimi iyice sıkıştırdığından, yeniden aday adayı başvurusu alınmaması görüşü parti yönetiminde ağırlık kazandı. Genel Merkezin aday belirleme süreciyle ilgili nihai kararını önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağı öğrenildi.

YORUMLAR 55
 • Ramazan 4 yıl önce Şikayet Et
  Kırşehir Adayları mutlaka değişmeli
  Cevapla
 • Ağrılı 4 yıl önce Şikayet Et
  Ağrıda Mehmet erat gelmeli bu defa hatta yapılmaması gerekiyo
  Cevapla
 • ali 4 yıl önce Şikayet Et
  Doğu ve güneydoğu adayları kendi tabanımıza hitap eden, bölgede oturan ve bizim misyona hitab eden kişilerden seçilmeli
  Cevapla
 • Pls 4 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle Karabük Adayları değişmeli
  Cevapla
 • ismail 4 yıl önce Şikayet Et
  konyanın once beledıye baskanları deyısmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
SİHA'lardan nokta operasyon! Kimlikleri belli oldu
Koronavirüs vakası tavan yaptı! 2 bin 200 ev için son dakika karantina kararı