Son seçim anketi: En büyük kaybı o parti yaşadı

1 Kasım erken seçimlerine 26 gün kala seçim anketi sonuçları gelmeye devam ediyor. AK Parti ve CHP yükselişte, MHP ve HDP oy kaybediyor.

Son seçim anketi: En büyük kaybı o parti yaşadı
Son seçim anketi: En büyük kaybı o parti yaşadı
GİRİŞ 06.10.2015 15:33 GÜNCELLEME 07.10.2015 07:47
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

En son seçim anketi sonucu yayınlayan TÜSİAR'a göre, AK Parti yüzde 43'e ulaşan oy oranıyla birinci parti durumunda...

28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Türkiye genelinde 3 bin 41 denekle yapılan seçim anketi sonuçlarına göre, 1 Kasım arefesinde AK Parti ve CHP oyları yükseliş gösterirken, MHP ve HDP oy oranlarında düşüş gözleniyor.

AK PARTİ'NİN OYU YÜZDE 43'E ÇIKTI

TÜSİAR en son seçim anketi sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 42.95, CHP yüzde 26.40, MHP yüzde 14.60, HDP ise yüzde 12.9 oya sahip...

AK PARTİ VE CHP ARTIYOR, MHP, HDP DÜŞÜŞTE

TÜSİAR anket sonuçlarına göre, AK Parti oy oranında yüzde 2.29, CHP oy oranında ise yüzde 1.27'lik artış gözleniyor. 7 Haziran seçim sonuçlarına kıyasla en büyük oy kaybı ise MHP'de yaşanıyor. MHP oylarında 1.85'lik düşüş görülürken, düşüş yaşayan bir diğer parti olan HDP'de ise kayıp yüzde 0.87 oldu.

OYLAR MHP VE HDP'DEN AK PARTİ'YE

Partiler arası oy geçişlerine bakıldığında MHP'den kayan oyların yüzde 1.2'si, HDP'den kayan oyların ise yüzde 0.56'sı AK Parti'ye geçti. CHP'ye kayan oyların ise yüzde 0.56'sı MHP'den, yüzde 0.31'i ise HDP'den geldi.

SEÇMEN İKTİDAR MI KOALİSYON MU İSTİYOR?

Anketin devamında ise seçmenlere tek parti iktidarı ve koalisyon tercihleri soruldu. "1 Kasım'da yapılacak seçimde nasıl bir sonuç çıkmasını istersiniz?" sorusuna katılımcıların yüzde 81.26'sı tek başına iktidar derken, yüzde 17.64'ü koalisyon tercihinde bulundu. 

SEÇMEN PKK OPERASYONLARINI DESTEKLİYOR MU?

Anketin ikinci bölümünde ise seçmene PKK'ya yönelik operasyonları destekliyor musunuz? sorusu soruldu. Katılımcıların yüzde 81.26'sı operasyonlara destek verdiğini açıkladı.

YORUMLAR 81
 • meryem 8 yıl önce Şikayet Et
  Insallah tek parti ak parti cikar
  Cevapla
 • cihaderi 8 yıl önce Şikayet Et
  HDP seçimlerden 1-2 gün önce diyarbakırdaki mitinglerinde bomba patlatıp barajı geçmeyi başardı. Ve ilk tepkileri " bu olay bize yüzde üç oy kazandırır" olmuştu. .1 kasım seçimleri için ise Ankara'daki Genel merkezlerini havaya uçurmaya rıza gösterip barajı aşabilir. ...RABBİM BU MÜSLÜMAN HALKIMIZI hdpkkck'NİN ŞERRİNDEN, BARAJI AŞMASINDAN KORUSUN. .
  Cevapla
 • yusuf kays 8 yıl önce Şikayet Et
  tekçare davutoğlu vetayyip başkan
  Cevapla
 • Celal 8 yıl önce Şikayet Et
  DHP-CHP Allah askina aralarinda ne gibi fark var, son secimlerde biri bir diderini resmen desteklemedimi. Hani "Önce Türkiye" idi. Bunlar oy icin Anasini da Anavataninida satarlar. Bu partiye oy verenlerin Sehit kani var ellerinde.
  Cevapla
 • misafir 8 yıl önce Şikayet Et
  hayirlisi olsun o veya bu parti önemli degil temiz siyaset yapsinlar yeter.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TEM Otoyolu'nda yayalara otomobil çarptı: 5 ölü
Murat Kurum anket sonuçlarını açıkladı!