CHP'li eski başkandan mescit protestosu

CHP Şehzadeler Merkez İlçe Eski Başkanı Ahmet Çiftçi, parti binasında mescit açılmasını, sabah ezanında parti binası önünde protesto etti.

CHP'li eski başkandan mescit protestosu
CHP'li eski başkandan mescit protestosu
GİRİŞ 31.01.2016 00:15 GÜNCELLEME 03.02.2016 16:35
Bu Habere 223 Yorum Yapılmış

CHP Merkez İlçe Eski Başkanı Ahmet Çiftçi, tepkisini ilginç bir yöntemle dile getirdi. Sabah ezanında yaklaşık iki saat boyunca parti binası önünde laiklik nöbeti tutan Ahmet Çiftçi, ''İlçe yönetiminin aldığı kararı protesto etmek için buradayım. Eğer böyle bir şey yapıyorlarsa sabah namazına da gelmek isteyenler olabilir. Gelenler olursa en yakındaki camiye yönlendirmek için buradayım. Burası ibadethane değildir. Burası bir siyasi partidir. CHP laiklik ilkesine sonuna kadar bağlı bir partidir. Hangi inançtan olursa olsun tüm inançlara saygımız sonsuz.  Siyasetle din ilişkileri ayrı tutulmalıdır. CHP'nin altı ilkesinden bir tanesi yok olmuştur'' diye konuştu.

''BEN BU YOLA BAŞ KOYDUM''

CHP binalarına mescit açılması için Manisa'nın üs seçildiğini belirten Çiftçi, ''CHP ilkelerini bir yerden delmek istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Ben Atatürk ilkelerine bağlı bir CHP üyesiyim. Ben bu yola baş koydum. Laikliği de cumhuriyeti de delemeyecekler'' dedi.

KAYNAK: SPİLHABER
YORUMLAR 223
 • Ümit ÜNAL 4 yıl önce Şikayet Et
  Cehennem ne kadar zaruri, görüyorsunuz..
  Cevapla
 • Uşaklı 4 yıl önce Şikayet Et
  bu adamı tebrik etmek lazım, en azından iki yüzlü davranmıyor, diğerleri çarşaflılara parti rozeti takıp daha sonra otobüsten atmışlardı,
  Cevapla
 • ende 4 yıl önce Şikayet Et
  partililer istemişler mescidi. adamlar karşı çıkalım da nasıl olursa olsun kafasındalar. vakit namazını kılmak isteyen partili olamaz mı? ya da müslüman birisi chp li olamaz mı? siz müslümanlara mı karşısınız? müslümanlığa mı karşısınız?? niyetinizi açık edin de biz de bilelim
  Cevapla
 • deniz 4 yıl önce Şikayet Et
  imansızlık yoluna başkoymuş..hey gidi cehalet
  Cevapla
 • Yaşasın İslam 4 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar boşuna sinir olmayın. Allah'u Teala bunları huzuruna istemiyor ve laiklik nöbeti tutturuyor. Belalarını daha dünyadayken bulmuşlar zaten.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
18 yaş altı için izin çıktı! Aileyle birlikte seyahat edilebilecek
Fetih Suresi'nin okunmasına alçak tepki: İşgalcilik ve sömürgecilik benzetmesi