Baydemir'den Erdoğan'a küstah çağrı

HDP parti sözcüsü Osman Baydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a küstah bir şekilde çağrıda bulundu.

Baydemir'den Erdoğan'a küstah çağrı
Baydemir'den Erdoğan'a küstah çağrı
GİRİŞ 30.07.2017 13:51 GÜNCELLEME 30.07.2017 16:46
Bu Habere 326 Yorum Yapılmış

HDP parti sözcüsü Osman Baydemir yaptığı açıklamada hızını alamayıp saçmaladı, ve kendi yaptıkları şeyi Cumhurbaşkanı'na mal ederek "Ey Erdoğan, çık Demirtaş'tan özür dile. Gör bak bu kötü gidişat bir hayra evrilebilir, bir çıkış yolu bulunabilir. Yanlışta, kinde, savaşta ısrar etme." ifadelerini kullandı.

HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Diyarbakır'da merkez Kayapınar İlçesi'nde bulunan Ekin Ceren Parkı'nda 6 günden bu yana devam eden ve halk tarafından desteklenmeyen sözde ''Vicdan ve Adalet Nöbeti''nin günlük basın toplantısında konuştu.

'BARIŞIN' EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ ÖCALAN'MIŞ'

"Siz OHAL'i ilan edeceksiniz, KHK'larla insanların ekmeğine el koyacaksınız, barış ve müzakere masasını yıkacaksınız, ölümle, çatışmayla, kanla yeni bir iktidar devrişeceksiniz, barışın en büyük aktörlerinden birisi olan Sayın Öcalan üzerine tecrid uygulacaksınız, savaşın faturasını HDP'ye çıkarmaya kalkacaksınız. Biz buna itiraz etmeye devam edeceğiz."

ERDOĞAN'A ''DEMİRTAŞ'TAN ÖZÜR DİLE'' ÇAĞRISI

Basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a küstah bir şekilde çağrıda bulunan Baydemir, sözlerine şöyle devam etti:

''Faşizmi Erdoğan ve hükümeti icat etmedi ve onunla başlamadı. Faşizme karşı direniş ve mücadele de bizimle başlamadı. Faşizm ve faşizme karşı duruş, direniş kavramları insanlık tarihi kadar köklüdür. Faşizm, kadercilikle aşılamaz, mücüdeleyle aşılır. İşte onun için durmayacağız, faşizmi durduracağız. Mutlaka kazanacağız. Faşizm mutlaka yenilecek. Ey Erdoğan, çık Demirtaş'tan özür dile. Gör bak bu kötü gidişat bir hayra evrilebilir, bir çıkış yolu bulunabilir. Yanlışta, kinde, savaşta ısrar etme. Çünkü bunun kazanını olmayacak.''

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 326
 • S.Osman İMAMOĞLU 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu tipleri ve sözlerini görünce, kafayı çeken farenin; " O kedi buraya gelecek!!!" sözü aklıma geliyor ve gayri iradî gülüyorum.
  Cevapla
 • My name is Er_doğan 5 yıl önce Şikayet Et
  Gülekten yıkıldım... Hala gülüyorum.
  Cevapla
 • Hakikat 6 yıl önce Şikayet Et
  Halk tarafından desyeklenmeyen diyor. En saf adam bile anlar polisin protesto alanına girmek için halka izin vermediğini.
  Cevapla
 • Şahan 6 yıl önce Şikayet Et
  Sen kimsin ki? Pu ha ha ha
  Cevapla
 • adana 6 yıl önce Şikayet Et
  alın şunu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji'den 17 il için sarı kodlu alarm! Hem kuvvetli sağanak hem aşırı sıcak uyarısı
Başkent'te kazanan çıkmadı! İlk finalist Dolmabahçe'de belli olacak