MHP'de Barutçu'nun hakları askıya alındı

MHP’de kaset skandalının ardından istifa ederek adaylıktan çekildiği açıklanan İstanbul Milletvekili Adayı İhsan Barutçu’nun tüm hakları askıya alındı.

MHP'de Barutçu'nun hakları askıya alındı
MHP'de Barutçu'nun hakları askıya alındı
GİRİŞ 25.05.2011 18:00 GÜNCELLEME 25.05.2011 18:00
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

MHP İstanbul Eski İl Başkanı ve milletvekili adayı İhsan Barutçu, tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Yedi gün içerisinde savunması istenen Barutçu'nun, parti üyeliğinden doğan tüm hakları askıya alındı.

MHP'nin avukatı Hamit Kocabey, ''İhsan Barutçu, partimizden kesin ihraç edilmesi için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir. İhsan Barutçu partimizden kesin ihraç edilmesi için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir'' dedi.

Kocabey, MHP'nin YSK'ye başvurusunu götürmek için parti genel merkezinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. YSK'ye başvuracaklarını daha önce açıkladıklarını belirten Kocabey, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den başvuruya ilişkin onay aldıklarını söyledi. Kocabey, ''Seçimin dürüst, adil ve eşit şartlarda yapılmasını temin etme görevi YSK'nin görevidir. Bu görevini yapmaya davet edeceğiz. Yazılı başvurumuzu yapacağız. Bundan sonra takdir ve ifası YSK'nın üzerinde olacak'' dedi.

Kocabey, MHP'nin eski İstanbul İl Başkanı ve milletvekili adayı İhsan Barutçu'nun milletvekili adaylığından çekilmesine ilişkin dilekçesini vermediği yönünde haberler olduğunun hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

''MHP'nin bir dik duruşu var. Zulme ve mağduriyete karşı başını kaldırdı ve dik duruyor. İhsan Barutçu'nun istifa etmediği bilgisi elimizde var. Kendisiyle ilgili gerekli işlemi yapıyoruz. Kesin ihraç kararı alınması için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk işlemini başlatmış bulunuyoruz.

Diğer adayların hepsi MHP'den istifa etmişlerdir, YSK'ya başvuru dilekçeleri hazırdır. Bugün tamamının YSK'ya dilekçelerini ulaştıracaklarını zannediyoruz. Noter marifetiyle gönderecek olanlar vardır. Bugün belki ulaşmaz ama bu hafta içinde süreç tamamlanacaktır. Basının önünde MHP'den istifa ettiği bildirilen bir şahsın istifa etmemiş olması ve bunun gündem olması MHP'yi derinden yaralamıştır. Bu husus MHP tüzel kişiliğinin bilgisi dışında gelişmiştir. Biz YSK'da resmi bilgileri teyit ettikten sonra Sayın Genel Başkanımız talimat vermiştir, Merkez Disiplin Kurulu'nu toplamıştır. İhsan Barutçu partimizden kesin ihraç edilmesi için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.''

KAYNAK: AA
YORUMLAR 33
 • yunus doğdu 13 yıl önce Şikayet Et
  BAHÇELİNİN SON GÜNLERİ... Bu nasıl iştir ya..mhp kendi ayağına taş bağlıyor..size ne bu insanların özel mahremiyetinden..bırakında halk buna seçimde cevap versin..bu insanlar büyük yolsuzluk yapsalardı inanın bu kadar üzerlerine gelinmezdi..bu adamlara sahip çıkmayıp Akp nin elini güçlendiren sayın bahçeli geçen seçim döneminden sonra istifa edip tekrar gelmişti ama bu sefer bir daha gelmemek üzere silinecektir..kendi yola çıktığı insanlara ihanet edenin sonuda aynı hüsranla biterr..
  Cevapla
 • hursit dilaver 13 yıl önce Şikayet Et
  . YSK,cumbaba hakkındaki süre için,bakarız demişti.hadi buna tamam dedik.ancak şu anda partilerinden ve adaylıklarından istifa eden MHP liler var.bunlar seçilirse,mebus olacaklar mı.YSKya istifa dilekçesi verildi de işleme mi konulmadı,seçim mi bekleniyor.seçim sonucuna göre mi kasrar verilecek. yani konjoktöre göre mi..DİGER TARAFTAN,MHP BARAJI AŞAMAZSA,BU İSTİFA EDEN ADAYLAR ACABA BAĞIMSIZ SAYILIP TA,MEBUS MU YAPILACAK..eğer öyleyse MHP li 10 kadar mebus, partileri baraj altında kalmasına rağmen,partiden ayrılmış kabul edilerek,mebuslukları onaylanacak mı.nelerin nasıl olduğunu bilen bizler için,bu olamaz mı yani..
  Cevapla
 • Xp 13 yıl önce Şikayet Et
  Son Günlerde. Bu arkada durma işi moda oldu.Ama insanların gerçek yüzünü görünce o insanın neresinde duracağını şaşırıyor arkada duran kişiler....
  Cevapla
 • Özgür Kaya 13 yıl önce Şikayet Et
  İhsan Abiyi 94-95 li yıllardan tanırım,. O zamanlar sakkallıydı ve 5 vakit namazını kaçırmazdı, mal makam insanı ne hallere sokuyormuş bee, gerçektende en büyük fitne kadınlar ve para pul hırsıymış, Allahım bizi, para veripde şaşıranlardan eyleme.
  Cevapla
 • darbeleredurde 13 yıl önce Şikayet Et
  diğer tarafdan. faruk bal da istifa edenlere sitemde bulunuyor..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya-Ukrayna savaşında sıcak saatler! Video paylaşıldı: 100 savaşçıyı öldürdük
Gece yarısı fiyatlar değişti! Akaryakıta indirim geldi! Petrolde düşüş tüm hızıyla sürüyor