CHP vekil adayı istifa edip MHP'ye geçti!

12 Haziran seçimlerine sayılı günler kala yaşanan ilginçlikler de tartışılıyor. Van'da MHP teşkilatının BDP'ye geçmesinden sonra Muş'ta ise CHP 2. sıra adayı istifa edip MHP saflarına geçti!

CHP vekil adayı istifa edip MHP'ye geçti!
CHP vekil adayı istifa edip MHP'ye geçti!
GİRİŞ 25.05.2011 13:55 GÜNCELLEME 25.05.2011 13:55
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Sayan, MHP'nin Muş milletvekili adayı Giyasettin Yıldırım ile birlikte MHP İl binasında düzenlediği basın toplantısında, adaylıktan çekilmesinin gerekçelerini anlattı.

Kılıçdaroğlu'nun kendisine, Muş'ta birinci sıra milletvekili adaylığı için söz verdiğini ifade eden Sayan, ''Bu sözü Sayın Genel Başkan verdi, partinin yetkili organlarıyla da bu konu konuşuldu ve görüşüldü'' dedi. Sayan, şöyle devam etti:

''Listeler açıklanınca biz listede ikide olduğumuzu gördük. Sayın Genel Başkan ile listeler açıklandıktan sonra görüştüm. 'Yanlışlık' olduğunu söyledi. Ben de kendisine, 'siz bir söz verdiniz, o sözün üzerine biz CHP'ye geldik. Kusura bakmayın siz sözünüzde durmadınız ama ben şu saatten sonra söz verdiğim insanlara karşı mahcup olmamak için CHP'ye çalışalım diyemem' diyerek istifamı sundum.''

Bundan sonra CHP ile hiçbir bağlantısının bulunmayacağını ifade eden Sayan, 20 Mayıs'ta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na istifa dilekçesini teslim ettiğini, ancak henüz kağıt üzerinde CHP'nin ikinci sıra adayı göründüğünü söyledi.

Zihni Sayan, CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur'un kendisine karşı yanlış bir tutum sergilediğini de söyledi.

Sayan, bu gelişmelerin ardından ailesiyle görüştüğünü ve MHP Muş milletvekili adayı Yıldırım'a destek vereceklerini belirtti.

Öte yandan, CHP Muş İl Başkanı Adanur, Sayan'ın istifasını genel merkeze sunduğunu ifade ederek, ''Zihni Sayan, partimizin adaylığından istifa etmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na dilekçe vermesi gerekirken, kendi başına dilekçesini yazıp partimizin genel merkezine vermiştir. Bu sebeple halen partimizin ikinci sıra adayı olarak gözükmektedir. Ancak yerel gazetelere verdiği demeçler ve il yönetim kurulunun kararı ile Zihni Sayan'ın partimizden ihracı istenmiş ve partimizin disiplin kurulunun aldığı kararla partimizden ihraç edilmiştir. Bu anlamda Zihni Sayan'ın partimizle hiçbir bağlantısı kalmamıştır'' dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 12
 • hikmetsezgi 10 yıl önce Şikayet Et
  iki oyum olsaydı birini.... Perde arkasında her türlü dolabın çevrildiği bu dönemde, dolabını ekrana taşıyan bu dönem CHP li adaya samimiyetinden dolayı, iki oyum olsaydı birini verirdim ama olanaksız ne yapayım.
  Cevapla
 • Mustafa Türköz 10 yıl önce Şikayet Et
  Fark ?. Yok aslında birbirinden farkları ! ama bu millet bunların farkında! kalmadı geliyor... 10 gün sonra isimlerinden dolayı olan farkta ortadan kalkacak, ortak bir isimde birleşecekler !...
  Cevapla
 • MURAT İNCE 10 yıl önce Şikayet Et
  MHP & CHP & BDP FARK YOK. Arkadaşın biride Fenerbahçe sloganını kullanmış Birgün herkes FENERBAHÇELİ olacak sözünü Güya Bir ügün herkes MHP li olacak demiş doğru oda gün olurlar geri kalan ne olacakları belli olmuyor zaten..... :))))))
  Cevapla
 • robin 10 yıl önce Şikayet Et
  ARKADAŞ NEOLDU ŞİMDİ ANLAMADIM. bu adam chp den istifa ediyor ama chpliler sandığa gidip bu adamı seçecek meclise göndericek ama adam mhp nin sandalye sayısını arttıracak yoksa bu adamı seçmek için mhp liler muşta chp ye mi oy atacak nedir arkadaş bunların işine akıl sır ermez.
  Cevapla
 • Hürkan Küksar 10 yıl önce Şikayet Et
  Birgün herkes Mhpli olacak. Ama herkes ülkücü olmasın o şeref o gurur biz bozkurtlara ait...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 22 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!
Ankara beyaza büründü! Yoğun kar yağışı