MHP'ye destek veren CHP'li disipline sevk edildi

CHP Muş ikinci sıra milletvekili adayı Zihni Sayan'ın disiplin kurulana sevk edildiği bildirildi.

MHP'ye destek veren CHP'li disipline sevk edildi
MHP'ye destek veren CHP'li disipline sevk edildi
GİRİŞ 27.05.2011 17:43 GÜNCELLEME 27.05.2011 17:43
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

CHP İstanbul Milletvekili Ali Topuz; Parti Meclis Üyesi Perihan Sarı ve Muş İl Başkanı İsmail Adanur ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, listeler açıklandıktan sonra Zihni Sayan'ın sıralamadan rahatsız olduğunu ama Yüksek Seçim Kuruluna müracaat etmediğini söyledi.

Zihni Sayan'ın şu anda ikinci sıra milletvekili adayı olarak göründüğünü ifade eden Topuz, ''Bu adayımız 2. sırada olduğu için CHP adayı olarak MHP adayına destek verme kararı aldığını açıkladı. Bunu onun karakterine bağlıyorum'' dedi.

Sayan'ın partiden ihraç edilmesi için disiplin kuruluna sevk edildiğini ifade eden Topuz, şunları kaydetti:

''İkinci sıra adayımızın yaptığı açıklamaların ardından il başkanlığımız tüzüğümüze uygun bir işlem gerçekleştirmiş ve disiplin kuruluna sevk etti. Disiplin kurulumuz bunun siyasi partiler kanununa ve tüzüğümüze, hatta insanlık anlayışına aykırı olduğunu tespit ederek, partiden kaydının silinmesine karar vermiştir. Alınan karar da kesinleşmek üzere genel sekreterliğe sevk edilmiştir. Bu karar kesinleştikten sonra seçim kuruluna başvuracağız ve üçüncü sıradaki arkadaşımızı ikinci sıraya getirmiş olacağız.''

CHP Muş ikinci sıra milletvekili adayı Zihni Sayan, 25 Mayıs'ta MHP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği sözü tutmadığı gerekçesiyle adaylıktan çekileceğini açıklamış, bundan sonra da MHP'ye destek vereceğini belirtmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • recep mutlu 10 yıl önce Şikayet Et
  akp ile chp kardeşliği. bu da alışkanlık haline geldi mhp bdp chp.size kim veriyor bu akıllar bilmiyorum ki.asıl chp ile akp nin söylemleri çok yaklaştı birbirine yerel yönetimler falan
  Cevapla
 • Mehmet Emin 10 yıl önce Şikayet Et
  İki yüzlülüğün bir yansıması. bir CHP linin MHP'yi desteklemesi suç olsaydı Deniz Baykal önceki seçimlerde Parti disiplin kuruluna sevk edilirdi. Açık açık MHP'yi desgeklemişti.
  Cevapla
 • 1299 10 yıl önce Şikayet Et
  neden? önceki seçimde de, referandumda da birbirinize yardım ettiğinize şahit olmuştuk???. chp de, mhp de, bdp de statükonun evlatlarıdır. kardeş dayanışması bu. neden adamı cezalandırıyorsunuz?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Korkutan açıklama! Koronadan daha tehlikeli olabilir..