Davutoğlu: Çağ açıp kapatacağız

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bugün İstanbul'un fethinin 558. yıl dönümü olduğunu anımsatarak Türkiye'nin çağ açıp kapatacak düzeye tekrar geleceklerini belirtti.

Davutoğlu: Çağ açıp kapatacağız
Davutoğlu: Çağ açıp kapatacağız
GİRİŞ 29.05.2011 12:13 GÜNCELLEME 29.05.2011 12:13
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bugün İstanbul'un fethinin 558. yıl dönümü olduğunu anımsatarak, ''Nasıl İstanbul'un fethiyle bir çağ kapanıp bir çağ açılmışsa, biz de gönülleri fethetmek suretiyle Türkiye'deki çağ açan çağ kapatan, Türkiye'nin kaderini değiştiren bir siyasi süreci daha da ileri aşamalara getirme iradesi göstereceğiz''dedi.

Davutoğlu, Mevlana Kültür Merkezi'nde AK Parti Konya il teşkilatının ''1000 Gönüllü Yollarda'' programına katıldı. Gönüllülerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kendi mesajını köy, ilçe ve beldede yaşayanlara gönülden gönüle aktaracaklarını ifade eden Davutoğlu, kendisinin de söz verdiği gibi bütün ilçeleri dolaşmaya çalıştığını kaydetti.

Her yerde büyük bir heyecan olduğunu ve büyük bir muhabbetle karşılandıklarını anlatan Davutoğlu, AK Parti hareketinin aynı zamanda bir gönül hareketi olduğunu gösteren çok güzel hatıralar yaşadıklarını bildirdi. Davutoğlu, siyasi hareketlerin, hep gönüllü insanların katkılarıyla yükseldiğini, gönüllü olarak yapılan faaliyetlerin, gönülden gönüle aktarılan mesajların etkisinden daha güçlü bir etki olamayacağını vurguladı.

Davutoğlu, her zaman olduğu gibi gülümseyen bir yüzle insanların gönlünü kazanan bir bakışla güzel sözle mesajların muhataplarına iletileceğini belirterek, ''Bugün ayrıca özel bir gün. Bugün İstanbul'un fethinin 558. yıl dönümü. Nasıl İstanbul'un fethiyle bir çağ kapanıp bir çağ açılmışsa, biz de gönülleri fethetmek suretiyle Türkiye'deki çağ açan çağ kapatan, Türkiye'nin kaderini değiştiren bir siyasi süreci daha da ileri aşamalara getirme iradesi göstereceğiz'' diye konuştu.

Konuşmasının ardından Davutoğlu, bir gönüllüye temsili olarak Başbakan Erdoğan ile kendisinin mesajlarının bulunduğu mektubu teslim etti. Programa AK Parti Konya milletvekili adayları, merkez ilçe belediye başkanları, partililer ve gönüllüler katıldı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • mehmet bulut 10 yıl önce Şikayet Et
  rte den gerisi yalan. adam gorun adam arkandayz davutoglu
  Cevapla
 • Bekir Dayıoğlu 10 yıl önce Şikayet Et
  Sn Davutoglu. Once $u vergileri kaldirin hele. Milleti vergi manyagi yaptiniz...
  Cevapla
 • asuman doğuş 10 yıl önce Şikayet Et
  dış polıtıka. sayın davutoglu dıs polıtıkada ulkemıze saygın bır mevkı kazandırdı kendısını tebrık edıyorum
  Cevapla
 • hakan ayaz 10 yıl önce Şikayet Et
  Çağ atlamak. Türkiye çağ atlamaya başladı sıra Türk-İslam aleminde
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya'dan ABD'ye: Savaş İstemiyoruz ama çıkarlarımızın görmezden gelinmesine izin vermeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkçe uyarısı: Felaket habercisi