Erdoğan'a 'Kılıçdaroğlu yoktur' dedirten kalabalık

Başbakan Erdoğan, Kayseri'de halka seslendi. Kayserililerin doldurduğu meydanı gören Erdoğan muhalefete yüklendi. Erdoğan'ın konuşması sloganlarla sık sık bölündü.

Erdoğan'a 'Kılıçdaroğlu yoktur' dedirten kalabalık
Erdoğan'a 'Kılıçdaroğlu yoktur' dedirten kalabalık
GİRİŞ 29.05.2011 16:25 GÜNCELLEME 29.05.2011 16:25
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Erdoğan, partisince Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Kurulduğu günden itibaren AK Parti'ye verdikleri destekten dolayı Kayserililere teşekkür eden Erdoğan, ''Yola çıktığımız andan itibaren bizi yalnız bırakmadınız. Sizlerle sadece yol arkadaşı değil, aynı zamanda kader arkadaşı olduk. Bu topraklar üzerinde aynı ekmeği bölüştük, acıyı bölüştük, sevinci bölüştük, bu ülkeyi hep birlikte sevdik, bu ülkeyi hep birlikte savunduk, hep birlikte bugünlere ulaştırdık'' dedi.

3 Kasım 2002'de AK Parti'yi iktidara taşıyan vatandaşın ''yeter söz de karar da milletindir'' dediğini dile getiren Erdoğan, milletin aynasında kendilerine baktıklarını, milletin huzurunda hesap ve muhasebe yaptıklarını, bunun hesabını vermek için Kayseri'ye geldiğini kaydetti.

Ne demek istediğini, Kayseri'nin iyi anlayacağını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

''Kayseri, on yıllar boyunca mahrumiyeti, yoksulluğu, çaresizliği yaşadı. Devletten bir kuruş almadan ayakta kalma mücadelesi verdi ama Kayseri yılmadı, umudunu hiç kaybetmedi, direndi ve kazandı. Sırtını, Ankara'ya dayamadı, teşviklere, batık kredilere, karşılıksız çeklerle geçinenlere dayamadı, hortumla çekilen Hazine kaynaklarına dayamadı. Kayseri, kendisi üretti, sattı, kazandı ve bu yarışta 'ben de varım' dedi. Ah benim Kayserili kardeşim biz, ikinci sınıf vatandaş nedir biliriz; biz, ötelenmenin, iteklenmenin, hor görülmenin ne demek olduğunu biliriz; kendisini bu ülkenin yegane sahibi zanneden zihniyetin, kendisi dışındakilere nasıl böcek muamelesi yaptığını çok iyi biliriz.

O zihniyet, on yıllar boyunca 'siz üretemezsiniz, yerinizi bilin, haddinizi bilin geride durun' dedi, 'siyaset sizin neyinize', dediler, 'biz sizi idare ederiz' dediler, 'siz kapıcısınız, siz odacısınız' dediler, 'arada bir oy verin o yeter, sonrasına karışmayın' dediler, 'siz dış politikadan anlamazsınız, siz ekonomiden anlamazsınız, iktidar olamazsınız' dediler, 'siz muhtar bile olamazsınız' dediler. Hatta gün geldi 'kim oluyorsunuz da Cumhurbaşkanı seçiyorsunuz' dediler, biz ne dedik meydanlardan onlara: 'Muhtar da olacağız, Başbakan da olacağız' dedik, 'Cumhurbaşkanını, millet olarak seçeceğiz, hem de Kayseri'den seçeceğiz' dedik. Biz, onlara 'milletiz' dedik millet... 'Bu ülkenin sahibi biziz' dedik. Biz, bu ülkenin evlatlarıyız, bu ülkenin aşıklarıyız, bu ülkenin sevdalılarıyız.''

3 Kasım 2002'nin şahlanış tarihi olduğunu, Anadolu'nun haykırış tarihi ve milletin iktidara geliş tarihi olduğunu belirten Erdoğan, ''Biz, onların bize yaptıklarını yapmadık, dışlamadık, ötekileştirmedik, hiç kimseye hor bakmadık. Onların yaptığının tam tersine 74 milyona aynı nazarla baktık, 74 milyonu bir gördük, beraber gördük, kardeş gördük. Bizim farkımız bu, zenginliğimiz bu, AK Parti'yi farklı yapan bu'' diye konuştu.

''İNANÇLARIMIZLA OYNANDI, DEĞERLERİMİZLE ALAY EDİLDİ AMA...''

Konuşması sık sık ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' sloganlarıyla kesilen Erdoğan, şöyle devam etti:

''Biz birilerine değil, Kayseri'ye değil, Türkiye'ye Cumhurbaşkanı seçtik. Elitlerin, zenginlerin, seçkinlerin, Galata bankerlerinin değil, Türkiye'nin iktidarı olduk. Biz, ne istediysek 74 milyon için istedik, ne yaptıysak belli illere, belli bölgelere değil, 81 vilayete 74 milyona yaptık. Ufuksa '74 milyon için ufuk' dedik. Demokrasiyse '74 milyon için demokrasi', refahsa '74 milyon için refah' dedik. 3 Kasım öncesinde ne yaşadıysak, hangi acıları çektiysek, nasıl bir muameleye maruz kaldıysak, onların tamamından büyük bir hassasiyetle kaçındık.

Bizim inançlarımızla oynandı, değerlerimizle alay edildi ama biz bunu asla yapmadık. Hiç kimsenin hayat tarzına karışmadık, 'başı açık, başı örtülü' demedik çünkü hepsi bizim kardeşimiz, hepsi bu ülkenin evlatları. Yola çıkarken, 'etnik milliyetçilik yapmayacağız, bölgesel milliyetçilik yapmayacağız, dinsel milliyetçilik yapmayacağız' dedik. Türküyle, Kürtüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle, Abhazasıyla, Romanıyla, Boşnağıyla aklınıza ne geliyorsa 74 milyonu 'Yaradan'ı severiz yaratılandan ötürü' anlayışıyla sevdik, bağrımıza bastık. Alevi demedik, Sünni demedik, hangi dinden olursa olsun eşit mesafede durduk. Çünkü herkesin dini kendine ama güvencesi biziz. Biz, böyle bir medeniyetten geliyoruz. Bölgesel ayrım yapmadık. Batıda ne varsa doğuda o var, kuzeyde ne varsa güneyde o var. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Biz, bu Türkiye'yi özgürlükle, demokrasiyle, kardeşlikle büyüttük.''


Erdoğan şunları söyledi: "Bugün Ortadoğu sokaklarında teşekkür Türkiye var. Bugün tüm dünya gibi Filistin'nin arkasına dayanan değil onlara yardım eden Türkiye var. Bugün İsrail zulmüne korsanlığa karşı susan tepkisiz bir Türkiye değil, haykıran hakkını isteyen, adalet isteyen korsanlara haddini bildiren bir Türkiye var.

Bunlar gittiler İsrail'e utanmadan, sıkılmadan bizi şikayet ettiler. Varsa şikayetin gel milletime yap. Ama bunlar iktidarın batı tarafından belirlendiği günlerin arta kalanları. Artık bu ülkede birileri iktidar belirlemiyor.

Partiyi kurduk benimle ilgili 58 dosya hazırladılar. Paran yoksa sana kırtasiyeciden dosya gönderelim. Bana bir mektup gönderiyor. Şuradan şu kadar para alınmış. İmzası nerede? Önüne bir kapak yazıp gönderiyor. Adam benim milletvekilime kirasını ödememiş. Bunu liste başı yapıyor. Aslında onu vekil yaparak karşılıksız çeklerden kurtaracak. Varsa elinde ciddi bir şey yargı ortada. Kayseri Belediye Başkanı eserleriyle konuşuyor. Senin vekilin kirasını ödemedi.

Kemal Kılıçdaroğlu diye biri yoktur. Kemal Kılıçdaroğlu sanaldır. Baykal kaset mağduru olduğunu söyledi, kapıdan çıktı Kılıçdaroğlu aday değilim dedi ertesi gün çıkarak kaset mamulü bir genel başkan olarak adayım dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, siyaset mühendisleri tarafından üretilmiş bir vitrin süsünden ibarettir, CHP'nin yeni genel başkanı çeteler tarafından, statükocular tarafından yönlendirilen bir figürden ibarettir."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 80
 • Ahmet Gül 10 yıl önce Şikayet Et
  INSALLAH 367 miletvekili ve üstü. Ülkemizi darbecilerden- statükoculardan yolsuzlardan temizlemek icin buna ihtiyaci var. haydi, bir karis topragi dünyaya bedel ülkem Temiz ve dürüst milletim bunu basaralim Icimizdeki düsmani yillarca bagrimiza basmis farkina varmamisiz . uyanalim artik .
  Cevapla
 • Mustafa Solak 10 yıl önce Şikayet Et
  tektek ,omer faruk. arkadasim 23 senedir kayseriliymissin meger,peki soylermisin basbakanin sirtinin donuk oldugu yerde ne var?Meydan o kadar kucukmu?Insallah omer faruk,bu secim kafana balyoz gibi inecek
  Cevapla
 • Abdulkadir Sudaduran 10 yıl önce Şikayet Et
  Başka söze gerek yok. İşte Meydan,İşte Millet,İşte Büyük Başbakan
  Cevapla
 • turgut acer 10 yıl önce Şikayet Et
  TEKTEK'rumuzluya Türkiye haritasina bakmasini tavsiye. ediyorum. AK Partisinin nereleri ne kadari nasil kapladigini görde akliniz belki ba$iniza gelir. Yani bir gercek var Türkiyede. Oda AK Partisidir. Dolayisiyla öyle ne $i$irme habere,nede mitinglere AK Partisinin ihtiyacinin olmayacagini bildiginiz halde,illa bir camur atma ali$kanliginizdan vaz'gecemiyorsunuz.Tek Parti AKP, ve tek lider.Dünya Lideri R.Tayyip.Erdogandir.
  Cevapla
 • Kahraman Yiğit 10 yıl önce Şikayet Et
  Yüzük,bilezik,kolye toplayıcısı. Nerede bir AK Parti haberi görse hemen kinini kusuyor hatta öyle zıvanadan çıkmışki bu habere dahî Kaddafi denen Nemrudu getirip karıştırıyor."Türkiye sevdalısı yorumcu kardeşler bunun sebebi ne biliyormusunuz"? AK Partinin iktidar olmasıyla beraber yurtdışındaki mescitleri döviz bürosuna çeviren bu toplayıcıların dünyanın heryerinden hayali holdingler aracılığı ile yağmur gibi yağan döviz hortumları kesildi işte bunların gerçek yüzü bu! Ciddiye almayın Hamdolsun nesilleri tükendi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 22 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Sergen Yalçın ile anlaşma sağlandı