Tacizcisini öldüren kadının cezası bozuldu

Zonguldak'ta resmi nikahsız eşinin kuzeni 33 yaşındaki Oktay Özcan'ı, kendisini taciz ettiği iddiasıyla av tüfeğiyle öldüren Yasemin Ak'a verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası bozuldu.

Tacizcisini öldüren kadının cezası bozuldu
Tacizcisini öldüren kadının cezası bozuldu
GİRİŞ 21.10.2017 12:18 GÜNCELLEME 21.10.2017 13:04
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

En alt sınırdan ceza verilmesi gerektiğini bildiren Yargıtay'ın kararı üzerine yeniden yargılanan Ak'a, 10 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Olay, 25 Nisan 2014'te meydana geldi. 30 yaşındaki Yasemin Ak, yalnız olduğu sırada eve gelen resmi nikahsız eşi Yılmaz Özcan'ın kuzeni Oktay Özcan'ı, kendisine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğu iddiasıyla av tüfeği ile öldürdü. Tutuklanan Ak hakkında, 'Kasten adam öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Ak'a, cinayeti haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle verilen 15 yıl hapis cezası, duruşmalardaki iyi hali  göz önüne alınarak 12 yıl 6 aya indirildi.

YARGITAY BOZDU

Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, sanığa verilen cezayı, 5 Temmuz 2017 tarihli kararıyla bozdu. Yargıtay, TCK'nın 29'uncu maddesinin uygulanması sırasında, maktülün haksız tahrik içeren davranışlarının boyutu ve sürekliliği dikkate alınarak asgariye yakın bir ceza yerine daha üst sınırdan ceza verildiğine hükmederek sanığın tekrar yargılanmasını istedi.

Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkan sanık Ak'a verilen ömür boyu hapis cezası önce 'haksız tahrik' indirimi uygulanarak 13 yıl, ardından duruşmalardaki iyi hali de gözetilerek 10 yıl 10 aya düşürüldü.

YORUMLAR 34
 • Bir kız 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunun cezası olmamalı. Ne yapsaydı? Polise gitse be yapacaklardı
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Kanunlar değiştirilmeli arkadaş, bu verilen cezayı sorsan milletimize adım gibi eminim ki halkımız kadın serbest bırakılmalı der. Kanunlar halk için değilse kimin için var arkadaş.
  Cevapla
 • Niyekine 2 yıl önce Şikayet Et
  Açın meşru müdafa maddesini okuyun. Kendinin yada başkasının ırzını korumak için der.
  Cevapla
 • Türkiyem 2 yıl önce Şikayet Et
  saçma bir karar. net deliller mevcutsa kadın direk serbest bırakılmalı... canına ırzına karşı bir saldırı olduğu zaman hiç bir şekilde defi mümkün değilse kendini korumaya meşru müdafa denir..
  Cevapla
 • İnsanlık 2 yıl önce Şikayet Et
  Namusunu korumuş helal olsun. Böyle adalet olmaz. Hem namusunu koru hem ceza al. Böyle hukuk istemiyoruz. Yaşasın şeriat
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den sinsi hamle! Suriye için talimat verildi
Bakan Koca'dan 10 ile yeni şehir hastanesi müjdesi