Avrupa'nın muhteşem manzaralara sahip tren rotaları

Hem nostaljik hem de romantik yanlarıyla herkesi cezbeden Avrupa'nın tren rotaları, muhteşem manzaralarıyla yolculukları unutulmaz kılıyor.

Avrupa'nın muhteşem manzaralara sahip tren rotaları
Avrupa'nın muhteşem manzaralara sahip tren rotaları
GİRİŞ 09.12.2021 17:38 GÜNCELLEME 09.12.2021 17:38 KAYNAK HABER7

Haber7/ Esma BALCIOĞLU

Demiryolu taşımacılığının en gelişmiş örneklerinin bulunduğu Avrupa kıtası, neredeyse tüm şehirleri muhteşem manzaralara sahip tren rotalarıyla gezme imkanı sağlıyor. Hem romantik hem nostaljik hem de konforlu yönleriyle seyahat etmeyi daha keyifli hale getiren Avrupa'nın tren yolculukları, Alpler'in zirvelerinden Belçika'nın geleneksel köylerine kadar her yeri yakından görme fırsatı sunuyor. Avrupa'nın saklı kalmış güzelliklerini trenle seyahat ederken keşfedebileceğiniz rotaları sizler için hazırladık. 

BERNIA EXPRESS İSVİÇRE- İTALYA

Avrupa'nın en popüler tren rotası olan Bernia Express, Alpler'in yamaçları ve İtalya'nın gölleri manzaralarıyla masalsı bir yolculuğun içine çekiyor. Zaman zaman 2 bin metrelere tırmanan bu efsane sefer, dünyanın en güzel tren yolculukları arasında sarsılmayan yeriyle UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de kendine yer bulmuş.

Yaklaşık 4 saat süren yolculukta 196 köprü ve 55 tünelden geçiliyor. Doğanın tüm renkleri içerisinde kıvrılan bu kırmızı trende renk cümbüşüne şahitlik etmek, ölmeden önce yapılması gerekenler listenizde mutlaka yer almalı.

BERGEN LINE- NORVEÇ

Norveç'i bir baştan diğer başa geçen Bergen Line, 7 saatlik yolculuğuyla uzun ama nefes kesici bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Oslo- Bergen seferi yapan yolculuğa Norveç'in eşsiz fiyortları, karla kaplı zirveleri ve doğa harikası donmuş gölleri eşlik ediyor. Kuzey Avrupa'nın en uzun tren yolu olan Bergen'e hayran kalacaksınız.

GLACIER EXPRESS- İSVİÇRE

Dünyanın en yavaş express treni ve Avrupa'nın en güzel tren rotası olarak bilinen Glacier Express, deniz seviyesinden 2 bin metre yükseklikte dört mevsim kartpostallık manzaralara sahip tren rotalarından.

Landwasser Vadisi, Engadine Vadisi ve Valais buzulları arasında yol alan tren, eşsiz nehirler ve şelalelerle paralel olarak ilerliyor. St. Moritz ve Zermatt kayak merkezleri arasında da kolayca gidip gelebileceğiniz Glacier seferinde 291 köprü ve 91 tünelden geçerken adeta büyüleneceksiniz.

SETTLE CARLISLE- İNGİLTERE

İngiltere'nin doğasını en güzel izleme imkanı sunan Setlle Carlisle seferi, 2 buçuk saatte Yorkshire Vadisi ve Kuzey Pennines'in uçurumlarında unutulmaz anlar yaşatıyor.

Yolculuk boyunca gözünüzü bile kırpmadan olağanüstü manzaraları izlemek isteyeceğiniz bu seyahatte sosyal medyada çok beğenilecek fotoğraflar da çekebilirsiniz.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL