Bamya tohumunun faydaları: Bağışıklık güçlendirici ilaç! Virüsleri öldüren bamya tohumu kürü...

Ağızlarda kendine özgü tat bırakan, genellikle diyet listelerinin en fazla tercih edilen besinlerinden bamya tohumunun faydaları & zararlarının neler olduğununu açıkladık. Şu anki süreçte sıklıkla ismini işitmeye başladığımız bakteri ve virüslere savaş açan bamya tohumu neye yarar? Birçok sağlık problemini tedavi etmesi sayesinde alternatif tıp ürünü olarak yararlanılan bamya tohum nasıl kullanılır nelere iyi gelir?

Bamya tohumunun faydaları: Bağışıklık güçlendirici ilaç! Virüsleri öldüren bamya tohumu kürü...
Bamya tohumunun faydaları: Bağışıklık güçlendirici ilaç! Virüsleri öldüren bamya tohumu kürü...
GİRİŞ 30.11.2020 14:49 GÜNCELLEME 30.11.2020 14:49
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Bamya, gerek doyurucu gerekse besleyici bir besin olmasının haricinde oldukça az oranda bir kalorisi bulunmasından ötürü kilo vermek ve zayıflamak arzusu içerisinde olanların her zaman tüketebileceği özelliktedir. Diğer taraftan ise sağlıklı yiyeceklerle beslenmek isteyenlerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bamya tohumunun çeşitli hastalıklarla mücadele ederek ortadan kaldırdığı da gerçekleştirilen bilimsel araştırmalarla birlikte saptanmıştır. Bağışıklık sistemini kuvvetlenmesine destek veren ve içerisinde yüksek miktarda vitamin, mineral, kalsiyum, lif, potasyum ve folik asit gibi bedenin gün boyunca gereksinim duyduğu maddeleri karşılayan Bamya tohumunun faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır? İnsan vücudunda birçok faktörlerden kaynaklı oluşum gösterebilecek tümör hücreleri üzerinde koruyucu kalkan görevi üstlenen bamya tohumunun yararlarını, nelere iyi geldiğini ve neye yaradığını haberimizde sizin için yer verdik.

Kemik suyunun faydaları, nasıl içilmeli: Kemik suyu günde ne kadar tüketilmeli?

Keçiboynuzu pekmezinin faydaları - Keçiboynuzu özünün kullanımı & çekirdeği nasıl tüketilir

 

BAMYA TOHUMUNUN FAYDALARI NELERDİR? BAMYA TOHUMU NASIL KULLANILIR?

-Bamya tohumunun faydalarına bakıldığında; hem mideyi hem de karaciğeri zararlı etkenlerden, enfeksiyon yahut iltihap gibi etmenlerden korumayı sağlamaktadır.

*Bamya tohumunun yararlar arasında, son zamanlarda ölüm oranlarında ciddi ölçüde artış görülen kolon kanserinden önlemek bulunmaktadır.

-Bamya tohumunun bileşiminde büyük ölçüde lif bulundurmasından ötürü hem uzun bir zaman boyunca tok kalmayı sağlayacak özelliktedir hem de kilo vermek & zayıflamak isteyenlerin imdadına hızır gibi yetişmektedir.

*Bamya tohumunun faydaları; beyin hücrelerine iyi geldiği saptanmıştır, bu sayede hafızayı kuvvetlendiren ve unutkanlığı iyi gelen özelliği içerisinde barındırmaktadır. Aynı zamanda dikkat dağınıklığı, diğer bir deyişle konsantrasyon problemi yaşayanların da derdine derman olmaktadır.

-Astım veya bronşit gibi yaşam kalitesini oldukça etkileyen hastalıklara yakalanan kişilerin iyileşmesine de katkıda bulunmaktadır.

bamya tohumunun yararları

BAMYA TOHUMU NELERE İYİ GELİR VE NEYE YARAR?

*Bamya tohumunun yararlarından bir diğeri de; iyi bir bağırsak temizleyicisidir. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan kaynağı olarak bilinen bamya tohumu, diyabeti (şeker hastalığı) önleyici özelliğe sahiptir.

-Bamya tohumunun faydaları; Kolesterol seviyesinin dengelenmesine ve kötü kolesterolün de düşmesine yardımcı olmaktadır ve böbrek hastalıklarına iyi geldiği ve bağırsakların düzenli bir biçimde faaliyette bulunmasına katkı sağladığı tespit edilmiştir.

*Bamya tohumunun yararları; Diz ağrısından muzdarip olan, menisküs probleminden yakınan ve diz ağrısı & dizde sıvı kaybı gibi şikayetlerden yakınan kişiler için adeta şifa kaynağıdır.

-Bamya tohumunun faydaları; Şayet düzenli olarak bamya tohumundan tüketirseniz çağımızın yaşam standartlarından ötürü sıklıkla görülebilen gastrit ve reflü gibi mide rahatsızlıklarının da önüne geçmiş olursunuz.

*Bamya tohumunun yararlarına bakıldığında, yapılım bilimsel deneyler ışığında sözü edilen besinin anti stres özelliğine de sahip olması nedeniyle depresyon & stres gibi psikolojik rahatsızlıklara da iyi geldiği ve ruh sağlığını da koruduğu saptanmıştır.

Bamya tohumunun faydaları; Hazımsızlık sorununun ortadan kaldırılmasına önemli ölçüde yardımcı olmaktadır ve sindirim sistemi sağlığını da koruyucu etkisini de taşımaktadır.

bamya tohumunun faydaları

BAMYA TOHUMUNUN ZARARLARI NELERDİR?

*Bamya tohumunun insan vücudu üzerinden ciddi bir zararı veya yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak elbette ki bamya tüketecek kişiler için istisnai birtakım durumlar olabilmektedir.

-Bunlar arasında; Alerjik yapıya sahip olanlar,

-Ciddi veya kronik bir rahatsızlık taşıyanlar,

-Her gün düzenli bir şekilde ilaç kullananlar,

-Özel beslenme programı takip etmesi gerekenler,

-Hamilelik yahut emzirme sürecindeki kadınların bamya tohumunu tüketmeden evvel muhakkak uzman hekim desteği almaları gerekmektedir.

Tüm bunların dışında bamya tohumunun zararları olarak; eğer ki doğrudan yutarak tüketecek iseniz boğazınıza kaçma gibi risk bulundurmaktadır. Aynı zamanda bamya tohumunu günlük kullanımda aşırı ölçüye kaçmamanız gerekmektedir ve daima makul ölçülerde tüketecek olmanız önemlidir…

bamya tohumunun zararları

YORUMLAR 50
 • yusuf erdal 3 yıl önce Şikayet Et
  tarifi yok
  Cevapla
 • Kahtalı 3 yıl önce Şikayet Et
  Bamya ve bamya tohumu kadar faydalı birşey yok. Kendim de kullandım. Çok sağlıklı. Sabahkarı Aç karna ve gece 5 tane tohumu kırıp çiğ tüketin.
  Cevapla
 • iyidere 3 yıl önce Şikayet Et
  tohumunu yiyeceğinize bamya çorbası ve yemeği yeyin boş iş olmaz karnınız da doyar..
  Cevapla
 • Değişim Başlıyor 3 yıl önce Şikayet Et
  Sanırım kimya sanayinin icadı olan Ortadoks tıbbınının sonu geldi. İnsanlar doğaya dönmeye başladı.
  Cevapla
 • yolcu 3 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar ben akşam yemek öncesi 11 adet bamya tohumunu ağzımda çiğneyip yutuyorum. Ayak bilek ağrımı, diz ağrımı, baldır ağrımı geçiriyor ve bu kadarı bana yeterli oluyor. Üstelik her gün değil bazen gün aşırı alıyorum. Rabbim herkese şifa versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail katliama doymuyor! Halevi'den savaş planına onay
Hindistan'da krematoryum duvarının çökmesi sonucu beş kişi öldü