Koronavirüsle ilgili antikor iddiası: Yüzde yüz engelliyor! 4 gün içinde vücuttan atıyor

Tüm dünyayı kabusa çeviren koronavirüsle ilgili ilaç ve aşı çalışmaları devam ediyor. ABD'li bir biyoeczacılık firması, insan vücudunu yeni tip Corona virüs (Covid-19) virüsünden koruyan ve virüsü 4 gün içinde vücuttan atan bir antikor keşfettiklerini iddia etti.

Koronavirüsle ilgili antikor iddiası: Yüzde yüz engelliyor! 4 gün içinde vücuttan atıyor
Koronavirüsle ilgili antikor iddiası: Yüzde yüz engelliyor! 4 gün içinde vücuttan atıyor
GİRİŞ 16.05.2020 01:32 GÜNCELLEME 16.05.2020 01:40
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Fox News'de yer alan habere göre, California merkezli "Sorrento Therapeutics" adlı firma Covid-19 virüsüne karşı buldukları antikoru açıkladı.

Firma keşfettikleri STI-1499 adlı antikorun Covid-19 virüsünü yüzde yüz engellediğini savunurken, söz konusu antikor tedavisinin Covid-19 aşısı piyasaya çıkmadan aylar önce hazır olabileceğini belirtti.

Koronaviürüs aşı

'HAYATI KORKMADAN NORMALE DÖNDÜREBİLİRSİNİZ'

Konuya dair Fox News'e açıklamalarda bulunan firma CEO'su Dr. Henry Ji, "Tedavinin olduğunu ve yüzde yüz çözüm sunduğunu vurgulamak istiyoruz. Vücudunuzda nötrleştirici antikor varsa, sosyal mesafeye ihtiyacınız yoktur. Hayatı korkmadan normale döndürebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

"VÜCUDA GİRİŞİNİ ENGELLİYOR"

Dr. Ji, geliştirme sürecinde son 10 yıldır topladıkları milyarlarca antikoru test ettiklerini ve aralarında uygun olan yüzlerce antikorun Covid-19 virüsüne karşı direnç gösterdiğini hatta vücuda girişini engellediğini belirtti.

'VÜCUDA GİRMESİNİ YÜZDE YÜZ ENGELLİYOR'

Söz konusu antikorların içinde özellikle bir tanesinin virüsün sağlıklı hücrelere bulaşmasını yüzde yüz engellediğini fark ettiklerini kaydeden Ji, "Antikor, bir virüsün vücuda girişini engellediği zaman o virüs hayatta kalamaz. Hücreye giremezlerse çoğalamazlar. Yani, virüsün hücreyi ele geçirmesini önlersek, virüs sonunda ölür. Vücut da bu virüsten temizlenir. STI-1499 antikoru, virüsün etrafını sararak vücuttan dışarı atılmasını sağlıyor." değerlendirmesinde bulundu.

"BU EN İYİ ÇÖZÜMDÜR"

Dr. Ji, ayrıca antikorun yan etkisi olmadığından koruyucu tedavi olarak kullanılabileceğini ve geliştirilebilecek herhangi bir aşıdan daha etkili olabileceğini ileri sürdü.

Ji, "Bu en iyi çözümdür. Aşı yapmanın amacı nötralize edici bir antikoru yaymaktır. Haliyle sizde zaten böyle bir antikor bulunuyorsa aşı ile dağıtılana ihtiyacınız yoktur." dedi.Covi-Shield olarak adlandırılan kokteyl, üç farklı antikordan oluşacak ve ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) onayını alırsa ilk etapta Covid-19 hastaları ve işe dönen insanlara uygulanacak.

UZMANLARDAN İLK YORUM

Diğer yandan, bazı uzmanlar ise firmanın iddialarına işaret ederek, "Bu kadar kısa bir zaman içinde yüzde yüz çözümden bahseden söylemlere yüzde yüz şüpheyle yaklaşın." uyarısı yaptı.

 

 

YORUMLAR 30
 • vay be arkadaş 2 ay önce Şikayet Et
  arkaddaşalr her gün bir diş sarmısak çiyneyin yiyin ağzınızda bekletin ...dışarımı çıkıyorsun Ramazan bitiminde her gün bir diş sarmısak sakız gibi çeyne acı olsa da ..iftarmı açıcaksın önce bir diş sarmısak ceyne yut
  Cevapla
 • mmed 2 ay önce Şikayet Et
  Otomatik sosyal mesafe için mi?
  Cevapla
 • vay be arkadaş 2 ay önce Şikayet Et
  bir virüs aniden çıkdı ve tüm Dünyaya yayıldı 1 tık sonrası aşı bulundu diyecekler ve tüm Dünyadaki insanalra içeriğinnii bilmediğiniz aşıyı yapıcaklar.sonrasını tahamul etmemek enayilik olur.aşı coividi yok ederken insanalrı neye dönüşterecek acaba! 2 tık sonrası UZAYLI işgali ve Dünyayı diğer dünya dışı ırklara sömürtecekelr sır f kendi elitliklerini tatmin etmek için..BAKALIM DAHA NELER GÖRECEĞİZ ..bir gün tv izlerken bir kaza olacak ve canlı konuşma yapan Amerika da birde bakıcaksınız ki insan değilmiş..işde o gün DÜNYANIN KURTULUŞ GÜNÜ OLACAKTIR.
  Cevapla
 • Alper ağa 2 ay önce Şikayet Et
  Ben bunu çıkartan kişilerin ailesinde ki cocuklari kullanırken görmeden kesinlikle kullanmam
  Cevapla
 • recep 2 ay önce Şikayet Et
  malum virüs var aşida bir şekilde piyasaya çikacak paralar toplanacak
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Umarım bir an önce türkiye bu söylenen antikor konusunda adım atar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye Bankalar Birliği'nden açıklama
Macron'dan 'Türkiye imalı' Lübnan açıklaması