Sarımsak ve bal karışımı faydaları nelerdir? Sarımsak ve bal kürü nasıl hazırlanır?

Sarımsak ve bal karışımı, birçok hastalığa şifa olan çok faydalı bir karışımdır. Özellikle kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde etkili olan sarımsak ve bal, 7 gün boyunca düzenli olarak tüketilmesi durumunda etkisini göstermeye başlamaktadır. Bağışıklığın güçlenmesi ve mevsimsel hastalıklara karşı sarımsak ve bal, sabahları aç karnına tüketilmesi önerilmektedir. İşte sarımsak ve balın faydaları...

Sarımsak ve bal karışımı faydaları nelerdir? Sarımsak ve bal kürü nasıl hazırlanır?
Sarımsak ve bal karışımı faydaları nelerdir? Sarımsak ve bal kürü nasıl hazırlanır?
GİRİŞ 23.02.2021 14:53 GÜNCELLEME 23.02.2021 14:53

Sarımsak tek başına asırlardır antibiyotik olarak kullanılmaktadır. Her derde deva olan sarımsak birçok hastalığa şifa olduğu herkesçe bilinen ve kabul gören bir gerçektir. Sarımsağa bal eklenip tüketince de faydasını katlayarak sağlığa daha da faydalı olmaktadır. Sarımsak ve bal karıştırılıp tüketildiğinde bağırsak parazitlerini ve kurtları düşürmekle birlikte sindirim sisteminin düzenli çalışmasına etkilidir. 

Alternatif tıp, zamanın ve imkanın olduğu durumlarda başvurulması önerilen, herhangi bir rahatsızlığa karşı şifanın doğadan bulunması için başvurulan tedavi yöntemleridir. Sarımsak ve bal da alternatif tıbba güçlü bir seçenektir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için çok etkili olan sarımsak ve bal karışımı, hastalıklara karşı direnci arttırdığı bilinmektedir. 

SARIMSAK VE BAL KARIŞIMININ FAYDALARI NELERDİR?

Sarımsak ve bal, güçlü antioksidan içeren ve vücudu toksinlerden arındıran çok güçlü bir karışımdır. Özellikle kanser hücrelerinin vücutta yayılmasını engelleyen bu karışım birçok kanser çeşidi ile de savaşmaktadır. Pek çok dünya mutfağında şifası ile kabul görmüş olan sarımsak ve bal karışımının bilinen en önemli özelliği enfeksiyon ve iltihap sökücü olmasıdır. Sarımsak ve bal karışımının bilinen faydaları şöyledir:

- Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımının hızlanması ile birlikte de kalp krizi, inme ve kolesterol riskini azaltmaktadır.

- Enfeksiyon veiltihap sökücüdür. 

- Kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

- Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırmaktadır. 

- Mevsimsel olarakgörülen grip ve nezle gibi soğuk algınlığının daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. 

- Yüksek tansiyonun düşmesine yardımcı olur.

- Öksürüğün kesilmesine etkilidir.

- Balgam sökücüdür. 

Gibi birçok hastalığa iyi gelen karışım düzenli olarak her gün tüketildiğinde tüm bu olumlu etkiler görülmektedir. Ancak, sarımsak ve bal ayır ayrı da çok güçlü ve keskin besinler olduğundan herhangi bir alerji ya da rahatsızlığı olanların daha dikkatli tüketmesi tavsiye edilmektedir. Sarımsak ve bal karışımı, 7 gün aralıksız 1 tatlı kaşığı tüketip takribi 10-12 gün kadar ara vererek devam edilmesi önerilir. 

SARIMSAK VE BAL KARIŞIMI NASIL HAZIRLANIR?

Sarımsak ve bal karışımını hazırlamak için şeker ya da başka bir şeye ihtiyaç duymadan direkt olarak bal ve sarımsağın karıştırılmasıyla elde edilmektedir. 
İlk olarak 10 diş sarımsak ufak ufak doğranır ve kenara alınır. Ardından takribi 1 su bardağı bal cam bir kavanoza alınır ve doğranan sarımsaklar balın üzerine eklenir. Kavanozun kapağı kapatıldıktan sonra 6-7 gün kadar kapalı ve karanlık bir yerde bekletilir. Balın şekerlenmemesi için oda sıcaklığında bekletilmesi tavsiye edilir. 6-7 gün beklettikten sonra ise sabahları kahvaltıdan önce direkt olarak ya da ılık suda seyreltip tüketilebilir. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Alman siyasetçi Todenhöfer'den 10 ülkeye 'Kavala' tepkisi: Korkaklar böyle davranır
İslam Memiş'ten son dakika altın yorumu! Gram altının çıkacağı seviyeyi açıkladı