Bir vatandaş cenazede 22 kişiye virüs bulaştırdı, mahalle yeniden karantinaya alındı!

Trabzon'un Araklı ilçesi Taşönü Mahallesi 8 ay önce koronavirüs salgını gereği ilk kez karantinaya alınmıştı. Mahalledeki bir cenazeye dışarıdan gelen bir vatandaşın 22 kişiye koronavirüs bulaştırması sonucu mahalle 8 ay arayla ikinci kez karantinaya alındı. Giriş çıkışların tamamen kapatıldığı mahallenin alternatif yolları da moloz dökülerek ulaşıma kapatıldı.

Bir vatandaş cenazede 22 kişiye virüs bulaştırdı, mahalle yeniden karantinaya alındı!
Bir vatandaş cenazede 22 kişiye virüs bulaştırdı, mahalle yeniden karantinaya alındı!
GİRİŞ 26.02.2021 16:39 GÜNCELLEME 26.02.2021 16:48

Trabzon'un Araklı ilçesine bağlı Taşönü mahallesi 8 ay arayla ikinci kez karantinaya alındı. Sıfır vakaya ulaşan mahallede cenazeye gelen bir kişi 22 kişiye koronavirüs bulaştırması sonucu mahalle tekrar karantinaya alındı.

Uzman isimden önemli koronavirüs açıklaması: 'Quercetin' maddesi yaşlı ve obezleri koruyorCenazeye gelen 1 kişi 22 kişiye bulaştırdı

Taşönü Mahalle Muhtarı İbrahim Yakupçebioğlu, kurallara uyulması çağrısında bulunarak, “Köyümüzde cenaze vardı, buradan kaynaklı bir durum oldu. Dışardan gelmiş bir vatandaş taziye için. Daha önceden mahallemizde vaka yoktu. Yaklaşık 8 ay önce de bir hasta ziyaretinde İstanbul’dan gelen pozitif bir kişi yakınlarına bulaştırmış. O zaman 19 vaka vardı, karantinaya alınmıştık. Ekipler çalışmalarını sürdürdü; şu anda 4 hanede 22 vakamız var. Yeni testler de yapıldı, sonuçları henüz çıkmadı. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. ‘Yayılma ihtimali var’ diye komple bir karantina durumu oldu. 14 gün içinde tekrar yeni vaka çıkarsa sıfırdan başlar. Bu karar bizim sağlımız için. Hepimiz kurallara uymaya devam etmeliyiz” dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan son dakika Rusya ve Çin açıklaması! Flaş 3. Dünya Savaşı uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD'ye FETÖ ve PKK tepkisi: Kuklalara desteğin bahanesi olamaz