23 yaşındaki inşaat işçisi 2 tonluk demir kalıbın altında kaldı ama ölmedi, hayata tutunuyor!

Kısa süre önce yaşadığı Ağrı'dan Elazığ'a iş için gelen ve burada şantiyede çalışmaya başlayan 23 yaşındaki genç Osman Daşdemir'in üzerine 2 ton ağırlığında demir kalıp düştü. Ağır yaralanan Daşdemir hemen kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı. Bu süreçte 3 kez ameliyat geçiren gencin bir kez kalbi durdu ve bağırsaklarının bir bölümü de alındı.

23 yaşındaki inşaat işçisi 2 tonluk demir kalıbın altında kaldı ama ölmedi, hayata tutunuyor!
23 yaşındaki inşaat işçisi 2 tonluk demir kalıbın altında kaldı ama ölmedi, hayata tutunuyor!
GİRİŞ 26.02.2021 08:40 GÜNCELLEME 26.02.2021 08:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bir süre önce Ağrı’dan Elazığ’a gelen ve şantiyede çalışmaya başlayan 23 yaşındaki Osman Daşdemir’in üzerine 2 ton ağırlığındaki demir kalıp düştü. Ağır yaralanan Osman Daşdemir, ambulansla Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada hemen ameliyata alınan Daşdemir’in karaciğer, böbrek ve dalak yaralanmaları ile bağırsaklarında ezilme mevcut olduğu saptandı. Ayrıca hipovolemik şoka giren Daşdemir’in, 20 gün kaldığı yoğun bakım ünitesinde bir kez kalbi durdu. 3 kez ameliyat geçiren, ince ve kalın bağırsaklarının bir kısmı gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla alınan Daşdemir, hayata yeniden tutundu. Daşdemir, yoğun bakımdan servise çıkarken, kısa sürede taburcu edilmesinin de planlandığı aktarıldı. 
 

202 kiloya ulaşan ve 'süper obez' olan Bilal Kurt'un son halini görenler inanamadı!


Üzerine düşen 2 ton ağırlığındaki demir kalıp sonrası bilincini kaybetmiş 

Üzerine düşen 2 ton ağırlığındaki demir kalıptan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve sonrasını hatırlamadığını dile getiren Osman Daşdemir, “Buraya inşaatta çalışmak için geldim. İnşaatta çalıştığım süre zarfında yaklaşık 2 ton ağırlığında demir kalıp üstüme düştü. Olayı da tam olarak hatırlamıyorum, bilinç kaybı yaşıyordum. Yaklaşık 20 gün yoğun bakımda kaldım ve sonrasında servise çıkardılar. Kaç defa kalbim durmuş, Allah istemediği sürece hiçbir hayvanın, insanın ve hiçbir canlının asla ve asla yaşamı bitmez. Hocalarımız, ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Bir insan işine sevgi, saygı, huzur ve mutluluğu eklediği zaman, o işe daha çok odaklanır. Hocalarımıza çok teşekkür ederim” dedi. 


 
Allah istemezse hiçbir şey olmuyor

Osman’ın olayından 7 gün önce apandisit ameliyatı olduğu için memlekete dönmek zorunda kalan ağabey Ömer Daşdemir ise, “Allah istemese tıpkı bir yaprağın ağaçtan düşemediği gibi yine de olmuyor. Yerin ve göğün sahibi olan Allah, sütunsuz bir evreni yarattıysa şuan kardeşimin hayata dönmesi de öyledir. Allah, demiş ki sabredin ve gerçekten biz de sabrettik ve binlerce şükürler olsun kardeşim tekrardan aramıza geldi. Bu konuda bütün doktorlara teşekkür ederiz. Şu anda da çok şükür, mutluyuz” şeklinde konuştu. 


 

Prof. Dr. Tekin'den korkutan 'maske' açıklaması: 2022'nin başına kadar hayatımızda olacak!


3 defa ameliyat oldu, bağırsakları alındı

Hasta ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. İsmail Demirel, “Hastamız çalıştığı iş yerinde yaklaşık 2 ton ağırlığında bir demir pedlerinin üzerine düşmesi sonucu hastanemize getirildi. Geldiği gibi hiç zaman kaybetmeden Osman direkt ameliyathane ünitesine alınarak genel cerrahi tarafından ameliyat edildi. Osman’da meydana gelen patolojilerin hepsi, onun yaşamını tehdit eden bir düzeydeydi. Karaciğer, böbrek ve dalak yaralanmaları ile bağırsaklarında ezilme mevcuttu. Gerek ince gerekse kalın bağırsağın bir bölümü ameliyat esnasında alındı. Osman yattığı süre içerisinde yaklaşık üç defa ameliyat edildi. Bu yaralanmalardan sonra crush injury (ezilme biçiminde yaralanma) dediğimiz bir tablo gelişti ki bu böbrek yetmezliğine neden olan bir tabloydu. Osman yaklaşık 20 gün yoğun bakım ünitesinde kaldı. Bu yoğun bakım sürecinde hipovolemik şoka bağlı olarak kardiyo formel ares (kalbin durması) olmuştu ama çok çabuk müdahale edilerek Osman yeniden bu süreçte yaşama döndü. Ancak verilen destek tedavilerine cevap veren Osman’ı şuan ailesinin yanına çıkardık, klinikte yatıyor ve genel durumu iyi. İleri ki günlerde artık yürümeye de başlayacak. İnşallah, çok yakında bir zamanda sağ salim ve daha güzel günlerde ailesiyle beraber yaşamak üzere hastanemizden taburcu edilecek” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • İşçi 3 yıl önce Şikayet Et
    ALLAH acil şifalar nasıp etsin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Trabzonspor'dan 4 transfer birden!
İngilizler'le amansız yarış! Mourinho'nun prensi için seferberlik...