Yoğun bakımda çekilen acıları görseler aşı olurlar!

Kovid-19'dan yoğun bakım tedavisiyle kurtulan uzman doktor Devran Demir, yaşadığı zorlu süreci anlatarak vatandaşları aşı konusunda uyardı

Yoğun bakımda çekilen acıları görseler aşı olurlar!
Yoğun bakımda çekilen acıları görseler aşı olurlar!
GİRİŞ 28.04.2021 19:47 GÜNCELLEME 28.04.2021 21:23
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 8 günü yoğun bakım olmak üzere hastanede 20 gün tedavi gören uzman doktor Devran Demir, aşının önemine dikkati çekerek "Kovid-19 aşısı olmak istemeyen vatandaşlar hastaların yoğun bakımlarda yaşadıkları acıları görseler aşı olurlar. Sağlık çalışanları çok yoruldu. Onlara aşı olarak destek vermeliyiz." dedi.

Başhekim pandemiyi bitirmenin yolunu açıkladı: Aşılama!


Çok sevdiği mesleğine dönmenin mutluluğunu yaşıyor

İzmir'deki özel bir hastanede Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan 40 yaşındaki bir çocuk babası Demir'e 23 Kasım 2020'de Kovid-19 teşhisi kondu. Bir süre evinde karantinada kalan Demir, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine Ege Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alındı. Artan eklem ağrıları ve ateşinin düşmemesi nedeniyle 8 gün yoğun bakımda kalan Demir, tedavinin ardından çok sevdiği mesleğine dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

Ölüm korkusu yaşadım

Uzman doktor Devran Demir, görev yaptığı hastanede, Kovid-19 hastalığı sürecinde oksijen değerinin 80'e kadar düştüğünü, bu nedenle zorlukla nefes aldığını söyledi. Hastalığın vücudunda hızlı ilerlediğini belirten Demir, şunları kaydetti: "Akciğerlerimde tutulmalar başladı. İnsan o süreçte öncelikle hastalığın bu kadar kötüleşeceğini düşünemiyor. Ailemde bu hastalığı geçirenler oldu ama hastane ya da yoğun bakımda tedavi gören olmadı. Oksijen değerlerimin düştüğü dönemde ölüm korkusu yaşadım. Akciğerlerimde hava açlığı hissettim. Burun destekli oksijen tedavisine rağmen değerlerim bir süre yükselmedi. Eklem ağrılarım geçmedi. Kovid-19 sürecinde doğum ya da böbrek sancısı yaşadığınız zamanki ağrının on kat daha şiddetli bir ağrı hissediyorsunuz. Hiç kesilmeyen o ağrı sizi bir süre sonra takatsiz bırakıyor."

Sağlık çalışanları üstün bir çaba gösteriyor

Meslektaşlarının kendisini iyileştirmek için çok mücadele verdiğini anlatan Demir, yoğun bakımdaki sağlık çalışanlarının hastaları yaşatmak için insan üstü bir çaba gösterdiğine dikkati çekti. Bu salgından kurtulmanın tek yolunun aşı olmaktan geçtiğine işaret eden Demir, aşı olmak istemeyenleri aydınlatmak için çaba gösterdiğini aktardı. Demir, "Kovid-19 aşısı olmak istemeyen vatandaşlar hastaların yoğun bakımlarda yaşadıkları acıları görseler aşı olurlar. Sağlık çalışanları çok yoruldu. Birçok meslektaşımız hayatını kaybetti. Onlara aşı olarak destek vermeliyiz. Aşı yapılmaması özellikle de sağlık çalışanlarının vebalini almaktır." diye konuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • vatandas 3 yıl önce Şikayet Et
  ilk dozu olduk bir ay oldu, 2.dozu olacaktik ertelenmis bir ay sonraya, iki ay arayla asi mi olunur ya tum dunya 3 hafta arayla vuruyor biontech asisini.1. asinin sagladigi bagisiklik iyice sonumlensin 2. ,de bi ise yaramasin.Yaptik mi yaptik işte..
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben evde atlattım ama inanın çok zor,hani bu millet bunu çok hafife alıyor ama bence hata ediyor insanlar,öyle bir ağrı acı ve ızdırap ki o anlatılamaz.
  Cevapla
 • Kess 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah yogun bakima sizin elinize dusurmesin! Degil asi, ilac bile vermeyin! Sizin acitasyonunuz yuzunden kac insan daha olecek? Yetmedi mi asi tellalligi yaptiginiz? Uzak durun bizden! Pcr da siz de yerin dibine batin!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe ve Galatasaray yıldız isim için karşı karşıya geldi!
Pençe-Kilit bölgesinde bir askerimiz şehit oldu