Mersin'de 'hayatta virüse yakalanmam' diyen doktor koronavirüs oldu!

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Ersöz, “Artık hayatta virüsü kapmam” diyerek önlemleri gevşettiği an korona virüse yakalandığını söyledi

Mersin'de 'hayatta virüse yakalanmam' diyen doktor koronavirüs oldu!
Mersin'de 'hayatta virüse yakalanmam' diyen doktor koronavirüs oldu!
GİRİŞ 07.05.2021 14:54 GÜNCELLEME 07.05.2021 18:42
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Mersin’de görev yapan ve korona virüsü atlatan bir uzman hekimden ders niteliğinde uyarı geldi. Bir yılı aşkın süredir yüzlerce Covid-19 hastasını muayene etmesine karşın virüs bulaşmayan VM Medical Park Mersin Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Ersöz, “Artık hayatta virüsü kapmam” diyerek önlemleri gevşettiği an korona virüse yakalandığını söyledi. Ersöz, “'Bana bir şey olmaz' hastalığına kapılmıştım. Her ne olursa olsun tedbiri gevşetmemeyi herkesten rica ediyorum” dedi.  

Baba ve oğlu koronavirüsten 1 gün arayla hayatını kaybetti!


1 yıldan fazla süredir kovid hastası bakıyordum

Covid-19’a nasıl yakalandığını anlatan Uzm. Dr. Ersöz, “Hekimler olarak bir yıldan fazla süredir Covid-19 hastalığı ile mücadele ediyoruz. Hastalığa yakalanmadan önce, günlük poliklinik hastalarımın yüzde 80’ini ve yatan hastalarımın yüzde 90’ını Covid hastaları teşkil ediyordu. Bir yıldan fazla zaman geçmiş fakat hala Covid olmamıştım. Ayrıca düzenli spor yapıyor, çok iyi besleniyor ve neticesinde kendimi oldukça sağlıklı hissediyordum. Yüzlerce Covid-19 hastasını muayene etmiş, bir kısmını yatırarak tedavilerini yapmıştım. Viral yükün yoğun olduğu ortamda haftanın 6 günü çalışıyordum. Basında ve daha birçok mecrada Covid’den nasıl korunacağımızı anlatıp, eğitimini veriyordum” dedi. 
 
'Bana bir şey olmaz’ hastalığına kapılmıştım

Özgüveninden ve ‘bana bir şey olmaz’ düşüncesinden dolayı hastalığa yakalandığını belirten Ersöz, pandemi süresinin uzamasının hastalığa daha önce yakalanmayanlarda psikolojik olarak özgüven oluşturduğuna dikkat çekti. Ersöz, “Artık hayatta virüsü kapmayacağımı ve beni etkilemeyeceğini düşünürken bir gün aniden alerjik olduğunu düşündüğüm kuru öksürük başladı. Ertesi gün ateşim çıkınca hemen test yaptırdım. Tabii ki pozitif çıktı. Bir an için panik oldum, ancak tedavime hemen başlayarak kendimi izole ettim. Neden hastalığa yakalandığımı sorguladığımda, nedeni çok basitti. Yaklaşık 10 gündür tedbirleri gevşetmiştim. Poliklinik ve serviste maske ve diğer ekipmanları kullanmada önemli bazı kuralları göz ardı etmiş ve ‘bana bir şey olmaz’ hastalığına kapılmıştım. Şanslıyım ki, erkenden başladığım tedavi sonrasında hastalığım hafif geçti ve şu an tekrar işimin başındayım” diye konuştu. 
 
Her ne olursa olsun tedbirleri gevşetmemek gerekiyor

Aşı da olunsa hastalığı geçirip vücutta antikor da oluşsa tedbirleri gevşetmemek gerektiğine işaret eden Uzm. Dr. Ersöz, “Çevremizdekiler hastalığı geçirmiş ama biz hasta olmamış olabiliriz. Kendimiz çok sağlıklı, hiçbir kronik hastalığı olmayan bir kişi de olabiliriz. Fakat her ne olursa olsun tedbirleri gevşetmemeyi ve ciddiyetle korunmaya devam etmeyi ısrarla herkesten rica ediyorum. Bu süreçte hastalığa yakalanmamak, hem kendimiz hem ailemiz hem de ülkemiz için hayati derecede önem arz ediyor. Lütfen dikkat edelim” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 10
 • Ece.sosyolog36 1 yıl önce Şikayet Et
  Çevremde kim varsa coronaya yakalanan hep maske takan çok titiz olan hatta çift maske takan insanlardı buna yeminde edebilirim.
  Cevapla
 • C.Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş Genelde Korona Yalan, Salgın yalan, Korona yok Grip var! diyenler yakalanıyor..Bir taneside benim Akrabam!....Yoğun bakımdan zor kurtardı.
  Cevapla
 • bahr 1 yıl önce Şikayet Et
  ben de kamuda hekimim. 6 ay arayla iki kere covid geçirdim. ilki 10 gün ikincisi 3 gün sürdü.
  Cevapla
 • Doktor 1 yıl önce Şikayet Et
  Meslektaşlarım arasında da rehavete kapılanlae var.Biz de insanız ama herkesin birbirini uyarması lazım.Zor dönemlerden geçiyoruz.
  Cevapla
 • yavuz ornek 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalan söylüyor
  Cevapla
 • Memoli 1 yıl önce Şikayet Et
  Yav he he, bizde yedik, sen ömür boyu maske tak bence bu virüs olmaz başka virüsü kaparsın mazallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan: Vizyon orada değil, vizyon Şanlıurfa'da
MSB'den duygulandıran paylaşım! Vasiyetiniz vasiyemizdir...