Kovid korkusuyla baş ağrılarını önemsemedi, az kalsın ölüyordu!

Koronavirüs korkusuyla şiddetli baş ağrılarını önemsemeyen ve evde baygınlık geçiren 52 yaşındaki Gülseren Dede ambulansla hastaneye kaldırıldı

Kovid korkusuyla baş ağrılarını önemsemedi, az kalsın ölüyordu!
Kovid korkusuyla baş ağrılarını önemsemedi, az kalsın ölüyordu!
GİRİŞ 07.05.2021 13:07 GÜNCELLEME 07.05.2021 13:47
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İzmir’de yaşayan evli ve bir kız, bir erkek iki çocuk annesi Gülseren Dede, ensesinde bir süredir devam eden baş ağrıları nedeniyle zor günler geçiriyordu. Bu nedenle doktora da giden 52 yaşındaki kadın, göz tansiyonu teşhisi ve tedavisiyle evine gönderildi. Ağrıları yine geçmeyince yapılan tahlillerde bu kez diyabeti olduğu ortaya çıkan Dede, diyabet tedavisi de almaya başladı ancak ağrıları bir türlü geçmedi. Baş ağrılarının son zamanlarda iyice şiddetlendiğini anlatan Gülseren Dede, “O gün uyandığımda başım yine çok ağrıyordu. Bazı olaylara canım sıkıldığı için ben ağrılarımı buna bağlıyordum. Bir de üstüne yutkunma zorluğu yaşıyordum. Evde odaları topladıktan sonra babama yemek hazırlamak için mutfağa yöneldim ancak başımdaki ağrı o kadar şiddetlendi ki, gözlerim yerinden çıkacak gibi oldu. Daha 2 adım atamadan koridora yığılmışım. Kızım tanıdığı bir doktora sormuş, ‘beyin kanaması olabilir, hastaneye götürün’ cevabını almış” dedi.  
 

Diyarbakır'da sevdikleri için böbreklerini takas ettiler!

 
Korona korkusuyla hastaneye gitmek istemedi

Hastaneye gitmek istemediğini ifade eden Gülseren Dede, “Yaşım 52. Covid-19’dan çok korkuyordum zaten. Muhtemelen yaşayamam ölürüm ben hastanede diye düşündüm. Ailemdeki herkes hastaneye götürmek için konuşuyordu benimle ama inat ettim. Bu sırada aradan 2 saat geçti. Yattığım yerden yemek yemek için kalktığımda tekrar kendimden geçtim. Ambulans çağırıp hastaneye götürmüşler. Doktorumun, ‘sakin ol Gülseren Hanım, kasıktan giriyoruz’ dediğini hatırlıyorum sadece. Şimdi iyiyim ve 3 ay sonra evlendireceğim ikiz çocuklarımın düğününü görmek için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.  
 
Kafatası açılmadan anevrizma operasyonu  

Hastanın komada geldiğini anlatan Medicana International İzmir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Özhan Merzuk Uçkun, “Hastanın ikinci bir beyin kanaması geçirme riski yüzde 50’ydi. Hazırlığımızı yaparak, gece 22.00’de ameliyata girdik. Kasıktan girilerek yaptığımız endovasküler cerrahiyle kanayan beyin damarının içine akıllı teller yerleştirdik ve kanamasını durdurduk. Ameliyattan da gece 01.00’de çıktık. Hastamız bir süre yoğun bakımda tedavi gördükten sonra servise çıktı. Şu an kendisi sağlıklı. Baloncuğun kanama riski binde 1-5 arasında. Bu tür beyin kanaması geçiren hastalarda zamanla bir yarış vardır. En kısa sürede hastaneye getirilerek tedavi altına alınmalıdır. Ne yazık ki beyin kanaması geçiren hastaların önemli bir kısmı, geç kalındığı için hayatını kaybedebiliyor” dedi. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • Bahadır 1 yıl önce Şikayet Et
    İnsanlar Hastanelere gitmekten korkar oldu her akşam televizyonlarda korku pompalanıyor inanın bazı devlet hastaneleri özellerden boş gibi insanlar hasta olsa da gitmiyor niye mikrop kaparım diye
    Cevapla
  • Devran 1 yıl önce Şikayet Et
    Allah şifa versin geçmiş olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Ardahan'da korkutan deprem! (Son Depremler)
Teröristler saldırıdan 10 dakika önce kameraya böyle yansıdı