Temizlik görevlisi yolda bulduğu 10 bin lirayı sahibine teslim etti

Konya Meram'da temizlik görevlisi olarak görev yapan Abdullah Karabacak'ın bulduğu 10 bin lira sahibine teslim edildi.

Temizlik görevlisi yolda bulduğu 10 bin lirayı sahibine teslim etti
Temizlik görevlisi yolda bulduğu 10 bin lirayı sahibine teslim etti
GİRİŞ 03.05.2021 20:58 GÜNCELLEME 03.05.2021 21:18
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Merkez Meram İlçe Belediyesi Çevre ve Koruma Kontrol Müdürlüğüne bağlı süpürgeli araç operatörü Abdullah Karabacak, Larende Caddesi civarında temizlik yaptığı sırada 10 bin lira buldu. Abdullah Karabacak, bulduğu parayı Feridiye Polis Merkezi'ne giderek teslim etti. Parasını kaybettiği ihbarında bulunan esnaf Mehmet Ali Uslu, parasını polis merkezinde polislerden, temizlik görevlisi ve Belediye Başkanı Mustafa Kavuş eşliğinde tutanak ile teslim aldı. Uslu, Abdullah Karabacak’a teşekkür ederken, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da Ramazan ayında böyle duyarlı bir davranış gösteren personeline hediye vererek teşekkür etti.

Hobisini kazanca dönüştürdü!


Şahsa ulaşıp parayı teslim ettiler

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Abdullah kardeşimiz belediyemizin temizlik ekibinde hizmet ediyor uzun zamandır. Mübarek gün kardeşimizin düşürdüğü bir miktar parayı kendisi buluyor. Şahsın kendisine ulaşıp parayı teslim ettiler. Allah razı olsun. Elhamdülillah son bir sene içerisinde belediye çalışanlarımızdan en az 7-8 defa şahit olduk. Bazen mücevherat, bazen değerli eşya, cüzdan gibi örneklerle hepsinde buna benzer örneklerle vatandaşlarımıza kardeşlerimiz ulaştırdı. Ben onlara bu güzel ahlak örneği hareketlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Paranın çok kıymetli olduğu bir dönemde, belki ihtiyacı da vardı çünkü gelirler belli ama sahibine teslim etmeleri hem İslami hem insani açıdan çok duyarlı bir davranış. Ben diğer kardeşlerimize örnek olması adına kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Böyle duyarlı vatandaşlara ihtiyacımız var

Parasını teslim alan esnaf Mehmet Ali Uslu, “Dükkandan çıktım, üzerimde 30 bin lira para vardı. Senet 30 bin liraydı. Bankaya gittiğimde 10 bin lirayı bulamadım. Polise ihbar ettim. Meram Belediyesindeki arkadaş parayı bulmuş. Feridiye Karakolu’ndan çağırdılar. Arkadaş parayı verdi sağ olsun. Böyle duyarlı vatandaşlara ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı. Parayı bulan temizlik görevlisi Abdullah Karabacak ise, Meram Belediyesi Çevre ve Koruma Kontrol Müdürlüğüne bağlı olduğunu belirterek, “Süpürgeli araç kullanıyorum. Günlük rutin mıntıkamda çalışırken bir miktar para buldum, sahibine teslim ettik mutluyuz” dedi. 

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 8
 • Ege 1 yıl önce Şikayet Et
  Yolda bulunan paranın sahibine yada polise teslim edilmesi olması gereken davranış. Aksi haber olmalı müslüman bir ülkede.
  Cevapla
 • Alperen 1 yıl önce Şikayet Et
  Mübarek Ramazan ayı para sahibi, işçi kardeşimize bir miktar hediye vereydi bari. İnşallah vermiştir.
  Cevapla
 • abdulhak Ceyhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun adam parası eksikmi diye sayarken temizlikçinin mağrur duruşuna bakın lütfen edep akıyor helal olsun
  Cevapla
 • misafir1 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun.
  Cevapla
 • Dalgıç 1 yıl önce Şikayet Et
  Aman iyi say eksik olmaya?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransızların umudu kırıldı: Erdoğan oylarını arttırdı, muhalefet darmadağın
İlk çıktığı günden beri rekor onda! İşte tarihin en çok satan telefonları