Şişli'de temizlik işçisi kaldırımda bulduğu 1500 euroyu sahibine ulaştırdı

Şişli'de temizlik işçisinin kaldırımda bularak polis merkezine teslim ettiği içi para dolu cüzdan sahibine verildi. İçinde 1500 euro bulunan cüzdanın sahibi Elif Yavuz temizlik işçisi Abdullah Akyüz'e teşekkür etti.

Şişli'de temizlik işçisi kaldırımda bulduğu 1500 euroyu sahibine ulaştırdı
Şişli'de temizlik işçisi kaldırımda bulduğu 1500 euroyu sahibine ulaştırdı
GİRİŞ 05.06.2021 13:59 GÜNCELLEME 05.06.2021 14:38
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Şişli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Abdullah Akyüz, önceki akşam Nişantaşı Vali Konağı Caddesi'nde mesai yaptığı sırada, kaldırım kenarında cüzdan olduğunu fark etti. Sahibini belirleyecek herhangi bir belge bulunmayan cüzdanda bin 500 euro olduğunu gören Akyüz, amirini arayarak durumu bildirdi. Akyüz, amirinin ulaştığı müdür yardımcısının yönlendirmesiyle cüzdanı, polis merkezine teslim etmeye karar verdi

Mersin'de duyarlı vatandaş yolda bulduğu cüzdanı polise teslim ettiMersin'de duyarlı vatandaş yolda bulduğu cüzdanı polise teslim etti


Gurbetçi cüzdanını alışveriş merkezinde düşürmüş

Abdullah Akyüz, ertesi gün Harbiye Polis Merkezi'ne giderek cüzdanı teslim etti. Polis, paranın, İstinye'deki bir alışveriş merkezinde cüzdanını kaybettiği şüphesiyle birkaç saat önce kendilerinden bilgi almaya gelen Elif Yavuz adlı gurbetçi kadına ait olabileceği ihtimaliyle kaldığı otele ulaştı. Otel yetkilileri vasıtasıyla kadınla iletişime geçen polis, cüzdanının bulunmuş olabileceğini belirterek polis merkezine gelmesini söyledi. Bir süre sonra polis merkezine gelen Elif Yavuz, burada cüzdanını teşhis etti. Almanya'dan birkaç gün önce İstanbul'a tatile geldiği öğrenilen Yavuz, cüzdanını, temizlik işçisi Abdullah Akyüz'ün elinden teslim aldı.

Harama el uzatmak istemedim

Yaklaşık 7 yıldır Şişli Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalıştığını belirten Abdullah Akyüz, "Dün akşam çalışırken, Vali Konağı Caddesi'nde cüzdan buldum. Başta boş zannettim ama meğerse doluymuş. Bölge amirimizi aradık. Özel kaleme durumu anlattık. Sağ olsun başkan yardımcısı bizi karakola yönlendirdi. Polis memurları yardımcı oldu bize. Kadına ulaştık, parayı teslim ettik. Belki para hasta parası olabilirdi, sabaha kadar bunu düşündüm. Alın teriyle çalıştığım için harama el uzatmak istemedim. 2 buçuk yaşında oğlum var. Sürekli hastanelerde dolaştığım için, oğlum aklıma geldi. İçinde bin 500 euro vardı" dedi.

Bu kadar dürüst insanların olduğuna çok sevindim

Cüzdanında kimliği olmadığı için paranın kendisine ulaşacağını düşünmediğini ifade eden Elif Yavuz, "Dün arkadaşlarımla İstinye'de alışveriş merkezindeydim. Cüzdanımı orada düşürdüğümü düşündüm. Taksiden indiğimizde fark ettim. Harbiye Karakolu'na geldim, cüzdanımı kaybettiğimi söyledim. Cüzdanımın içinde adım ve soyadıma dair hiçbir şey yoktu. Sadece bin 500 euro vardı. Kimlik yoktu. Bu paranın bana geri geleceğini hiç düşünmedim. Umudum ihtiyacı olan birisine ulaşmasıydı. Bu kadar dürüst insanların olduğunu hiç düşünmedim. Ki o para bana geri ulaştı. Çok sevindim. Abdullah beye çok minnettarım. Çok mutluyum. Parasından değil ama bu kadar dürüst insanların olduğuna çok sevindim. İnşallah Abdullah bey ve ailesi ile hep irtibat halinde kalırız" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Serpil 5 ay önce Şikayet Et
  Bu tür haberler nedense hep ayni belediye işcisi parkta para cüzdan buluyor hemen amirini ariyor oda nüdürünü ariyor, ya kardeşim siz toplu haldemi delisiniz ya, Amirini müdürünü aramadan neden polise teslim etmiyorsunuz, Amirin getir paylaşalim deseydi ne yapacakti bu bey efendi ???
  Cevapla
 • Levran 5 ay önce Şikayet Et
  Ya kardeşim bu zamanda biraz akli olan buldugu parayi cüzdani derhal polise teslim eder, adim başi mobesa kayitda nereye alacak. Umariz inşaAllah bu dayimiz Allah tan korktugu icin teslim etmiştir Mobesadan korktuguna degilde.
  Cevapla
 • yns 5 ay önce Şikayet Et
  adam Allah katinda kazanmis kadin yuz verse ne olur bin verse ne olur dünyalık düşünmeyin bukadar
  Cevapla
 • Gurbetcikus 5 ay önce Şikayet Et
  Laga luga etmeyin almanyada yasamis herkes bilir bulanan paranun yüzde onu bulana verilir resmi olarak o bayan yüzde bir milyon 200 euro vermistir birde irtibatta kalalim dedigine göre bu iyiligi unutmayacak gurbetciler vicdanlidir
  Cevapla
 • samimi 5 ay önce Şikayet Et
  Allah sana Milyon mislisini nasip etsin kardesim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: İzmit'te korkunç kaza: 3 ölü
CHP'li Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı