Almanya'da 10 yıldır şeker hastasıydı, şifayı Türkiye'de buldu!

Almanya'da yaşayan 44 yaşındaki Mehmet Ercan 10 yıldır diyabet hastasıydı ve bu hastalık hayatını olumsuz etkiliyordu. Ercan hastalığından kurtulmak için kilometrelerce yol kat ederek Türkiye'ye geldi ve ameliyat olarak sağlığına kavuştu.

Almanya'da 10 yıldır şeker hastasıydı, şifayı Türkiye'de buldu!
Almanya'da 10 yıldır şeker hastasıydı, şifayı Türkiye'de buldu!
GİRİŞ 25.05.2021 11:02 GÜNCELLEME 25.05.2021 12:18
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Almanya’da yaşayan ve 10 yıldır diyabet hastası olan 44 yaşındaki Mehmet Ercan, hayatını olumsuz etkileyen bu hastalıktan kurtulmak için arayışa girdi. Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı ameliyatla birçok yakınının şeker hastalığından kurtulduğunu öğrenen Ercan, hemen hastaneye başvurdu. Metabolik cerrahi ekibi tarafından hastanede yapılan muayene ve kapsamlı tetkiklerin ardından operasyon için bir engelinin olmadığı belirlenen Mehmet Ercan, hemen ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyatın ardından şekeri düşen, insülin kullanmayı bırakan ve diyabete bağlı yaşadığı sağlık problemlerinden kurtulan Ercan yaşadığı sevinci dile getirerek, “Kendimi hafiflemiş hissediyorum. 10 yılı aşkın bir süredir diyabet hastalığı ile mücadele etmek beni oldukça yordu. İnsülin kullanmama rağmen şeker değerim normal seviyelere düşmüyordu. Şeker hastalığına bağlı sağlık sorunlarım da vardı. Artık bu hastalıktan kurtulmak istiyordum. Çok şükür ameliyatım güzel geçti. Şeker sonuçlarım hemen normal değerlere düştü. Benimle ilgilenen doktorum Mehmet Ali Yağcı ve ANKA Hastanesi yönetim ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi. 

Renkli gözlü ve açık tenli kişilerin hastalığı: Rozase


Diyabet hastaları hastalığa teslim olmamalı

Metabolik Cerrahi Direktörü, Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Yağcı, "İlaçla, insülinle ve medikal tedavi ile kontrol altına alınamayan, özellikle Tip 2 şeker hastalarında metabolik cerrahi ameliyatlarıyla kan şekeri etkin şekilde kontrol altına alınabilmekte. Şeker hastalarının bu ameliyat sayesinde şeker değerleri normal seviyelere düşerken, şekere bağlı rahatsızlıkları da ortadan kalkıyor, kilolarını kontrol altına alabiliyorlar. Ayrıca şeker hastalığına bağlı meydana gelebilecek uç organ hasarları da önlenmiş oluyor. Ameliyatları laparoskopik yani kapalı şekilde yaptığımız için hastalar sosyal yaşamlarına erken dönebiliyor. Diyabet hastalarına, hastalığa teslim olmamalarını ve diyabet cerrahi yöntemini düşünmelerini tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  GLİKOZ bütün diyabetlerin anasıdır İsrail ve ABD imalidir
  Cevapla
 • Mahmut tos 3 ay önce Şikayet Et
  Ya Bende ameliyatı düşünüyorum daha fazla bilgi verebilirseniz sevinirim
  Cevapla
 • cevdet 3 ay önce Şikayet Et
  Keşke tip 1 de ameliyatla hallolsa 13 yıl oldu sözde 5 yılda yeni tedaviler çıkacaktı
  Cevapla
 • C.Türk 3 ay önce Şikayet Et
  Tip 1 Ameliyat olmadığı için Metebolik Cerrahi her Tip2, lerde tutmuyor ve Ameliyat olupda hala Şeker ilaç kullanan çok o yüzden Gereksiz. Paranıza yazık.. Ameliyat yerine Tüm Ekmek Hamur işlerini kesin, Şeker, tatlı ağzınıza sürmeyin zaten kilusu olanda, olmayanda zayıflayıp Şekeri Normale dönüyor.
  Cevapla
 • Salih 3 ay önce Şikayet Et
  Haberde ameliyat hakkında biraz bilgi verseydiniz keşke
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fitch'ten Türkiye açıklaması! Son 10 yılın en büyüğü
18 ayda yüzde 950 artış! (16 Eylül 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)