6 ayda kiloların yüzde 20'sini vermek için mide botoksu yapılıyor!

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdullah Çime mide botoksu ile 6 ayda vücuttaki kiloların yüzde 20'sinin verilebildiğini söyleyerek kimlerde uygulanabildiği hakkında açıklamalar yaptı.

6 ayda kiloların yüzde 20'sini vermek için mide botoksu yapılıyor!
6 ayda kiloların yüzde 20'sini vermek için mide botoksu yapılıyor!
GİRİŞ 13.06.2021 17:10 GÜNCELLEME 13.06.2021 17:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Mide botoksunun genelde vücut kitle endeksi yüzde 35’in altında olan bireylerde uygulandığını söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Abdullah Çime, “Mide botoksu, obezite tedavi yöntemlerinde bir tanesidir. Mide botosunu kilo verme yöntemlerini kullanarak veya diyet ve spor yaparak kilo veremeyen, vücut kitle endeksi 35’in altında olan hastalarda tercih ettiğimiz metot mide botoksudur. Mide botoksu ile hastalarımız 6 ayda vücut kilolarının yaklaşık yüzde 15-20’ si arasında kilo verebilmektedirler. Mide botoksunun etkisi 6 ay sürmektedir. 6 ay sonrasında hasta kilosunu vermektedir. Bu süre zarfında biz hastamıza yeme içme alışkanlığını yeniden kazandırabilmek için aynı zamanda bir de diyet programı vermekteyiz ki botoksun etkisi geçtikten sonra hasta eskisi gibi yeme içmesine devam etmesin ve bizim oluşturduğumuz yeme içme düzenine uyum sağlayarak eski kilolarını tekrardan geri almasın. Mide botoksu endoskopi altında uygulanan bir işlem yani mide botoksu bir ameliyat değil. Hastamıza sedasyon vererek yani uyutarak yapılan bir işlemdir. Yaklaşık 15 dakika süren bir işlemdir. Endoskopla ağızdan girerek, yemek borusundan geçip mideye ulaşıyoruz. Mideyi öncelikle inceliyoruz. Midemizde botoksu yapmamıza engel bir durum olup, olmadığına bakıyoruz” dedi.

Prof. Dr. Karadaş uyardı: Kovid sonrası geçmeyen ağrılarınız varsa...Prof. Dr. Karadaş uyardı: Kovid sonrası geçmeyen ağrılarınız varsa...1 SAATTE TABURCU OLUYORLAR

Dr. Çime, ameliyattan 1 saat sonra hastaları taburcu ettiklerini söyleyerek, “Eğer ki engel bir durum yoksa yaklaşık 500 ünite botoksu midenin çıkış kısmından başlayarak yaklaşık olarak 20 bölgesine veriyoruz. Mide botoksu düz kas hücrelerini felç ediyor. Yani çalışmasını engelliyor. Düz kas hücreleri çalışmayınca dolayısıyla mide boşalması gecikiyor ve buda hastada bir tokluk hissi uyandırıyor. Diyet ve sporla kilo veremeyen hastalarımıza önerilerimizden bir tanesi de mide botoksudur. Mide botoksu işlemi günübirlik yapılmaktadır. İşlem yapıldıktan sonra hasta yaklaşık 1 saat kontrolden sonra taburcu edilmektedir” ifadelerini kullandı..

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Fatih 3 yıl önce Şikayet Et
    Ne gerek var günde bir kere yiyerek istediğin kiloyu verirsin ve 10 km yürüyüş biraz spor...hem sağlıklı olursun hemde rahat kilo verirsin sağlıklı sekikde 10 günde 6 kilo garanti
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Konut kredisinde yeni dönem! 5 kişi aynı anda ev sahibi olacak
Lüks otelde siyanürlü cinayet! 6 kişi ölü bulundu