Bal sirkesi faydaları nelerdir? Bal sirkesi zayıflatır mı?

Halk arasında diğer sirkeler kadar bilinmeyen bal sirkesi, en az diğer sirkeler kadar faydalı ve kullanışlıdır. Bal sirkesi, keskin aroması ve hoş kokusuyla hem daha hızlı kilo vermeye hem da cildin daha genç ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Peki bal sirkesi nasıl kullanılır? Bal sirkesi fiyatı nedir?

Bal sirkesi faydaları nelerdir? Bal sirkesi zayıflatır mı?
Bal sirkesi faydaları nelerdir? Bal sirkesi zayıflatır mı?
GİRİŞ 24.06.2021 11:23 GÜNCELLEME 24.06.2021 11:23

Halk arasında çok fazla bilinmeyen bal sirkesi, insan vücudu için çok sağlıklıdır. Zararlı beslenme alışkanlıklarından kaynaklı olarak vücutta meydana gelen tahribat, toksin ve iltihabın en doğal şekilde sökülmesine yardımcı olur. Diğer sirkelere nazaran daha az bilinen bal sirkesi, kestane ve çiçek balından organik olarak üretildiğinde etkili neticeyi verir. Birçok hastalıktan koruyan baş sirkesi, beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasına yardımcı olur. 

Sirkenin faydaları nelerdir? Sabah aç karnına sirkeli su içmek zayıflatır mı?Sirkenin faydaları nelerdir? Sabah aç karnına sirkeli su içmek zayıflatır mı?

Bal Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

İç organların temizlenmesine yardımcı olan bal sirkesi, vücudu kanser ve diğer hayati tehlikesi olan hastalıklara karşı korur. Düzenli ve ölçülü tüketilmesi halinde anında etki eden bal sirkesi, kalp ve damar sağlını koruyarak kalp krizi riskini azaltır. Bal sirkesinin faydaları şöyledir:

 • Bal sirkesi, kilo vermek isteyenlerin daha hızlı kilo vermesini sağlar. 

 • Yüksek kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

 • Damar yollarını açarak kan akışını hızlandırır. 

 • Kalp krizi riskini azaltır.

 • Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olarak bağırsak sağlığını korur. 

 • Boğaz ağrılarını iyi gelir.

 • Şiddetli öksürüğü dindirerek solunum yollarını rahatlatır. 

 • Mikrop kırıcı özelliği vardır. 

 • Algıları açarak daha çabuk öğrenmeye yardımcı olur. 

 • Stresi azaltır, rahatlatır.

 • Mevsimsel görülen alerjiye iyi gelir.

 • Cildi tazeler ve daha genç görünmesini sağlar.

 • Vücutta biriken tuzun en doğal şekilde atılmasına yardımcı olur.

Bal Sirkesi Zayıflatır Mı?

Bal sirkesi, bağırsakların daha sistematik şekilde çalışmasını sağladığı ve kabızlıktan kaynaklı şişkinliğe iyi geldiği için zayıflamaya yardımcı olur. Özellikle kabızlık sıkıntısı çekenlerin bal sirkesini düzenli olarak tüketmeleri tavsiye edilir. Bununla birlikte vücuttaki tuzu ve ödemi atmaya yardımcı olan bal sirkesi, şişkinliği azaltarak kişinin daha çabuk zayıflamasına yardımcı olur. 

Sirkeli suyun faydaları nelerdir? Sabahları aç karnına sirkeli su içme zayıflatır mı?Sirkeli suyun faydaları nelerdir? Sabahları aç karnına sirkeli su içme zayıflatır mı?

Bal Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Bal sirkesi, geleneksel olarak sirkenin kullanıldığı her yerde kullanılır. Güçlü bir dezenfektan etkiye sahip olan bal sirkesi, ev temizliğinde de kullanılabilir. Keskin aromaya sahip olan bal sirkesi, cilt temizliğinde kullanırken su ile seyreltilmesi tavsiye edilir. 

Bal Sirkesi Fiyatı?

500 ML bal sirkesi ortalama fiyatı 35 TL kadardır.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan uçak gemisi hamlesi! Dünya basını İspanya ziyaretini yazdı
İlk bayram esnafın! Zirve yapacak - Gazete manşetleri