Beyin ölümü gerçekleşen hastaların organları 4 kişiye umut oldu

Kalp krizi geçirerek 8 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden 48 yaşındaki Mehmet Kuşanç ile 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Ali Eren İnce'nin organları aileleri tarafından bağışlandı.

Beyin ölümü gerçekleşen hastaların organları 4 kişiye umut oldu
Beyin ölümü gerçekleşen hastaların organları 4 kişiye umut oldu
GİRİŞ 26.07.2021 17:42 GÜNCELLEME 26.07.2021 17:42
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

16 Temmuz’da rahatsızlanarak Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 48 yaşındaki Mehmet Kuşanç, yapılan tahlil ve tetkiklerden sonra kalp krizi geçirdiği tespit edilerek hemen Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırıldı. Yoğun Bakımda 8 gün kalan Kuşanç, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve 24 Temmuz’da beyin ölümü gerçekleşti. Beyin ölümünün gerçekleşmesi sonrası Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi tarafından görüşülen Mehmet Kuşanç’ın ailesi organ bağışında bulundu. Ailenin onay vermesiyle İzmir’den gelen ekipler tarafından karaciğeri alınarak İzmir’de organ bekleyen hastalara gönderildi.

Yazın terlemeye ve halsizliğe dikkat! Gizli kalbin habercisi olabilirYazın terlemeye ve halsizliğe dikkat! Gizli kalbin habercisi olabilir


2 BÖBREK VE AKCİĞER İZMİR'E GÖNDERİLDİ

23 Temmuz’da Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan, yapılan tahlil ve tetkikler sonrası KVC Yoğun Bakıma alınan 22 yaşındaki Ali Eren İnce de, tüm müdahalelere rağmen 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti ve beyin ölümü gerçekleşti. Beyin ölümünün gerçekleşmesi sonrası Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi tarafından görüşülen Ali Eren İnce’nin ailesi organ bağışında bulundu. Ailenin onay vermesiyle İzmir’den gelen ekipler tarafından karaciğer, 2 böbrek ve akciğeri alınarak İzmir’de organ bekleyen hastalara gönderildi. 


 

Siroz ve karaciğer yağlanması kansere yol açabiliyor!Siroz ve karaciğer yağlanması kansere yol açabiliyor!

 
ORGAN BEKLEYEN BİNLERCE HASTA VAR

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Mehmet Kuşanç ve Ali Eren İnce’nin ailelerine baş sağlığı diledi ve organ bağışı konusundaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Öztürk; “İki ailemiz de acılarını bir kenara bırakarak, başka hayatlara umut olmak adına organ bağışında bulundular. Kuşanç ve Eren ailelerine, bu örnek davranışlarından dolayı şükranlarımı sunuyor ve baş sağlığı diliyorum. Ne yazık ki Türkiye’de sağlığına kavuşabilmek için organ bekleyen binlerce hasta var. Görüyoruz ki Denizli’de organ bağışı konusunda duyarlılık devam ediyor. Bu ailelerimiz gibi organ bekleyen hastalara umut olabilmek için herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Muhammed 6 ay önce Şikayet Et
    henüz ölmemiş kişilerden organ alarak onun yaşamına son vermek hiç doğru gelmiyor bana
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: 26 Ocak koronavirüs tablosu açıklandı!
Dünyanın en zenginleri büyük para kaybetti! Tek kazanan Warren Buffet oldu