Bebeklerde pişik en kolay nasıl geçer? Kantaron yağı pişiğe iyi gelir mi?

Pişik, vücudun hava almayan kıvrımlarında kızarıklık ve yanma kendini belli eden bir cilt problemidir. Genellikle bebeklerde meydana gelen pişik problemi sıcak hava yanlış kıyafet seçiminden dolayı yetişkinlerde de görülür. Pişiğin şiddetine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanarak iyileşmesi sağlanabilir. Peki yetişkinlerde pişik nasıl geçer?

Bebeklerde pişik en kolay nasıl geçer? Kantaron yağı pişiğe iyi gelir mi?
Bebeklerde pişik en kolay nasıl geçer? Kantaron yağı pişiğe iyi gelir mi?
GİRİŞ 13.07.2022 09:28 GÜNCELLEME 13.07.2022 09:28

Bebeklerde sıklıkla görülen pişik, yanma ve hatta kanama gibi acı veren sorunlara neden olmaktadır. Bebeklerin ciltlerini yetişkinlerinkine göre daha hassas olduğundan çok bebeklerde daha fazla meydana gelir. Pişik, uygulanan doğal yöntemlerle kısa sürede tedavi edilse de pişik olan bölgenin yanma şiddetine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. 

Fucidin krem ne işe yarar? Fucidin krem sivilceye iyi gelir mi? Fucidin krem 2021 fiyatı...Fucidin krem ne işe yarar? Fucidin krem sivilceye iyi gelir mi? Fucidin krem 2021 fiyatı...

Pişiğe Ne İyi Gelir?

Bebeklerin ciltleri yetişkin bireylere göre çok daha hassastır. Bunun için altlarını pisletmeleri, terlemeleri pişiğe neden olabilir. Bebeklerin altını değiştirme süresi ne kadar uzatılırsa pişik olma derecesi o kadar artar ve bu da bebeğin acı çekmesine neden olur. Bebeklerin hassas ciltlerini yatıştıran doğal tedavi yöntemleri şöyledir:

 • Ceviz Yaprağı

Ceviz yapraklarını kaynatıp suyun soğumasını bekleyin ardından temiz bir pamuğa ceviz suyunu az miktarda döküp pişik olan bölgeyi temizleyin. Bu işlem bebeğin yanığını büyük oranda rahatlatır. Ancak düzenli olarak uygulanmasına dikkat edilmelidir. 

 • Zeytinyağı

Hakiki zeytinyağı yanık ve pişiğe oldukça iyi gelen en etkili yöntemlerden biridir. Pişiğin acısını kısa sürede dindirir. Burada dikkat edilmesi gereken yanık olan bölgenin temizliği ve zeytinyağının temiz bir pamuk yardımıyla pişik olan bölgeye özenle uygulanmasıdır. 

 • Hindistan Cevizi Yağı

Pek çok cilt problemine iyi gelen Hindistan cevizi yağı, pişik ve yanığa da faydalıdır. Pişik olan bölgenin temiz su ile temizlenmesinin ardından Hindistan cevizi yağı uygulanması, pişiğin kısa sürede geçmesi beklenir. 

 • Sarı Kantaron Yağı

Cilt yanıklarına oldukça iyi gelen kantaron yağı, pişik yaralarını da kısa sürede iyileştirir. Özellikle hassas ciltti bebeklerin pişiklerini kısa sürede iyileştirir. Pişiğin meydana geldiği bölgeye nazikçe sürülmesi halinde kısa sürede cildi rahatlatır. Bebeklerde uzun süre bezli kalmadan kaynaklı cilt bir süre sonra tahriş olmaya başladığından kantaron yağı cildin kısa sürede onarılmasına yardımcı olur. Hem bebeklerde hem de yetişkinlerde pişiğe en iyi gelen doğal yöntem kantaron yağıdır.

Sivrisinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer? Asya Kaplan Sivrisineği ısırığına ne iyi gelir?Sivrisinek ısırığı kaşıntısı nasıl geçer? Asya Kaplan Sivrisineği ısırığına ne iyi gelir?

Pişiği Geçiren Krem ve Merhemler

 • Bepanthol pişik kremi.

 • Mustela pişik kremi.

 • Sebamed pişik kremi.

 • Desitin pişik kremi.

 • Penaten pişik kremi.

 • Hametol pişik kremi.

 • Sudocrem pişik kremi.

 • Bübchen pişik kremi.

 • Uni Baby pişik kremi

 • Popolin pişik kremi

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hayvanseverlerin teklifine isyan etti! "Dünya aptal da biz mi akıllıyız?"
İsrail köşeye sıkıştı! Kassam'ı alt edemeyen işgalciler sivilleri vuruyor