Pirinç suyu saça nasıl uygulanır? Saç için pirinç suyu maskesi nasıl yapılır?

Son yıllarda doğal saç bakımı ürünleri arasında popülerliğini arttıran pirinç suyu, saçları dipten uca besleyerek hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır. Peki pirinç suyu saç maskesi nasıl hazırlanır?

Pirinç suyu saça nasıl uygulanır? Saç için pirinç suyu maskesi nasıl yapılır?
Pirinç suyu saça nasıl uygulanır? Saç için pirinç suyu maskesi nasıl yapılır?
GİRİŞ 25.01.2022 14:40 GÜNCELLEME 26.01.2022 10:24

Pirinç suyu, saçları dipten uca besleyerek saçların kısa sürede hızla uzamasını sağlayarak dökülmelerine engel olur. Saçlara doğal bir parlaklık veren pirinç suyu maskesi, saç diplerini bakterilerden arındırarak saçların daha gür çıkmasını sağlar. Özellikle sürekli işlem görmüş saçların kısa sürede onarılmasını sağlayarak canlandırır. 

Ayva çekirdeği jeli faydası nedir? Ayva çekirdeği jelinin cilde faydaları...Ayva çekirdeği jeli faydası nedir? Ayva çekirdeği jelinin cilde faydaları...

Pirinç Suyu Ne İşe Yarar?

  • Saçları dipten uca besler.

  • Saç yapısını güçlendirerek dökülmesini önler.

  • Doğal bir parlaklık verir.

  • Saç yapısını yumuşatır. 

  • Daha kolay taranmasını sağlar.

  • Saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. 

Pirinç Suyu Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  1. 1 su bardağı pirinç

  2. 3 su bardağı su

  3. Çay ağacı yağı

  4. Lavanta yağı

Hazırlanışı:

İlk olarak pirinçler iyice yıkanıp temizlenir. Ardından orta boy bir tencerenin içinde pirinç ve su eklenerek 15 dakika boyunca kaynatılır. Arada bir karıştırarak 15 dakika boyunca kaynattıktan sonra süzülür ve kapalı bir kapta 2 gün boyunca oda sıcaklığında bekletilir. 2 gün sonunda içerisine birkaç damla lavanta yağı ve çay ağacı yapı ilave edilir.

Pirinç Suyu Maskesi

Pirinç Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Hazırlanan maske ortalama 2 defa kullanılacak miktarda olduğundan ilk önce ikiye bölünür. Ayrılan kısım saç diplerine masaj yaparak uygulanmaya başlanır. Yavaş yavaş saç uçlarına doğru devam edilir ve tüm saça pirinç suyu maskesi uygulanır. Takribi 30-40 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulanır. Pirinç suyu maskesi haftada 2 defa uygulanması tavsiye edilir. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
TFF, derbi öncesi yeni VAR uygulamasını duyurdu!
147 ülke temsilcisi Antalya'da: Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmeler!