Sağlık Bakanlığı'ndan hastane randevusu açıklaması: Kota iddiaları asılsız

Bazı basın ve yayın organlarında hastane randevularının aylık 3 randevu ile sınırlandırıldığı yönündeki haberlerin gerçek olmadığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 13.09.2022 17:09 GÜNCELLEME 14.09.2022 09:26
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Randevular konusunda bazı medya organları tarafından ortaya atılan sınırlama haberlerinin gerçek dışı olduğu ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklama yaptı. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan “Hastane randevuları, aylık 3 randevu ile sınırlandırıldı” iddiaları üzerine bu açıklamaya gerek görülmüştür. 

Bakanlığımızca MHRS randevularına yönelik herhangi bir yeni düzenleme yapılmamış olup kota getirilmesi söz konusu değildir.

Halihazırda mevcut uygulamaya göre, MHRS’de bir kişinin aktif olarak üç randevusu bulunabilmektedir. Bu üç randevuya, kontrol muayeneleri dahil değildir. Kişi muayene oldukça, yeni randevu almasına bir sınırlama yoktur. Ayrıca randevu cetveline dair planlama aylık değil 15 günlük yapılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak
YORUMLAR 54
 • izzet 2 ay önce Şikayet Et
  madem asılsız neden randevu alamıyoruz. aylardır alamadığımız randevular var. bu işe bi çözüm bulun
  Cevapla
 • abuzer 2 ay önce Şikayet Et
  iki aydır malatya devlet hastanesi göz polikliniğine randevu alamıyorum,almak istesem malatyaya 6-70 km mesafedeki ilçehastahanelerine yönlendiriyor merkezde randevu almak imkansız gibi bir şey oldu.sağlık bakanlığı uyumaya devam etsin.eğer denildiği gibi mhrs kotası doktorlar tarafından donduruluyor randevular açılmıyorsa bu yetkilerin sağlık bakanlığı denetimine geçmesi daha uygun olur çünkü artık hastanelerde el pençe esas duruşa geçip muayene olabilecek pozisyona geldik
  Cevapla
 • rttr 2 ay önce Şikayet Et
  Hastane kafasına göre randevu sistemini açıp kapatıyor. bakanlık uyuyor. randevu sistemi açıldı şu saate kadar randevu alabilirsiniz diye mesaj geldi. yaklaşık 15 dk zaman mı ne vardı. telefona bakmasam bitti.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Sağlık sektöründe çalışıyorum, hekim günlük 30 hasta bakacağım deyip kapattırıyor, doğal olarak 30 hasta haricinde randevu alınamıyor, böyle olunca yığılmalar başlıyor,
  Cevapla
 • Adalı 2 ay önce Şikayet Et
  kbb...göz...diş...randevusu almak imkansız...7/24 kayıt bırakıyorsun...oda gelirse...ayrıca hastaneye gittiğinde yüzüne bakmıyorlar...aynı eskisi gibi...doktor neyin var değip...hangi ilaç firması daha çok hediye verirse onun ilacını yazıyor geçiyor...saygı sevgi bir tebessüm yok...sanırsın mahkeme duvarına bakıyorsun...iyi doktorlarımızı tenzih ederek...yazıklar olsun diyorum...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yargıtay'dan kiracıları üzecek haber! Tahliye edilmeli dedi...
CHP’li Böke'den 'barış akademisyenleri' vaadi: Hepsi üniversitelere dönecek!