Kalbinize iyi bakın! Kalp hastalıklarından korunmak için ne yapılmalı?

Dünya genelinde her yıl 29 Eylül'de kutlanan Dünya Kalp Günü, kalp hastalıklarının ölüm nedenleri arasında önde gelen bir tehdit olmasının önemini vurguluyor. Her yıl 17.1 milyon kişi kalp rahatsızlıkları nedeniyle hayatını kaybederken, uzmanlar modern tıbbın yanı sıra kişinin psikolojisinin de bu konuda önemli bir rol oynadığı belirtti. Peki, kalp hastalıklarından korunmak için ne yapılmalı?

Kalbinize iyi bakın! Kalp hastalıklarından korunmak için ne yapılmalı?
Kalbinize iyi bakın! Kalp hastalıklarından korunmak için ne yapılmalı?
GİRİŞ 29.09.2023 12:20 GÜNCELLEME 29.09.2023 12:20

Kalp hastalıklarından korunma, yaşam tarzı değişikliklerini içerir. Bu süreçte kişilerin pozitif bir bakış açısı geliştirmeleri, yaşamlarını olumlamaları önemlidir. Kalp, insanın içsel sevgi merkezi olarak kabul edilir ve bu nedenle sevgiye dayalı bir yaşam tarzı benimsemek, kalp sağlığını korumak için önemlidir. Yeşil, kalp çakrasını temsil eden bir renktir ve koşulsuz sevgiyi simgeler.

Bu nedenle sevgi frekansının yükseltilmesi, kalp hastalıklarından korunmak için etkili bir yol olabilir. Doğaya, diğer insanlara ve canlılara duyulan sevgi, kalp sağlığını olumlu yönde etkileyebilir.

Doğal yollarla kolesterolünüzü düşürün! Kolesterol düşmanı mucizevi ikililer…Doğal yollarla kolesterolünüzü düşürün! Kolesterol düşmanı mucizevi ikililer…

UZMANINDAN KALP SAĞLIĞI İÇİN ÖNERİLER!

Sadece pozitif düşünmek ve sevgiye odaklanmak kalp hastalıklarından korunmak için yeterli değildir. Kalp hastalıklarından korunmak için yaşam tarzı da oldukça önemlidir. Kalp hastaları, cerrahi müdahaleler veya ilaçlarla tedavi edilseler bile, egzersiz yapma ve dengeli bir diyet uygulama gibi yaşam tarzı değişikliklerini göz ardı etmemelidirler.

Ayrıca, fiziksel sağlık kadar spiritüel sağlık da önemlidir. Nefes ezgersizleri ve ibadet gibi spiritüel aktiviteler, hem kalp sağlığını hem de genel yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyebilir. Bu tür aktiviteler, kişinin iç huzurunu bulmasına da yardımcı olur.

Dünya genelinde yaşanan hızlı değişimler ve stresli yaşam tarzları, insanların psikolojilerini ve fizyolojilerini etkileyebilir. Düşünce gücünün ve ses frekansının önemi unutulmamalıdır. Olumlu düşünce kalp sağlığına katkı sağlar. Düşüncelere dikkat etmek, aynı zamanda sözlerimize dikkat etmek anlamına gelir. Olumlu bir bakış açısı, yükselen enerjiden faydalanmamıza yardımcı olabilir ve sağlıklı bir yaşam tarzını destekler.

Sonuç olarak, kalp hastalıklarından korunmak için sadece modern tıbbi ve medikal tedaviler yeterli değildir. Kişinin yaşam tarzını pozitif bir şekilde değiştirmesi, sevgiye dayalı bir yaklaşım benimsemesi ve sevgi frekansını artırması kalp için oldukça önemlidir. Bu hususlara dikkat eden bireylerin sağlıklı bir kalp ile yaşamlarını sürdürmeleri mümkün olabilir.

Beyzanur Özbostan Haber7.com - SEO Editör
Haber 7 - Beyzanur Özbostan

Editör Hakkında

1998'de İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemlerinden derece ile mezun oldu. Ardından Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmaları bölümünde tam burslu olarak tezli yüksek lisansını yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda çeşitli kurs ve eğitimlerde lisans aldı. 2017'den 2022'ye kadar bir STK'da sosyal medya yöneticiliği görevini üstlendi. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Rusya’da korkunç yangın: Mahsur kalanların binadan atladığı anlar kamerada!
Çin roketi köyün ortasına düştü! Bölgede zehirli duman paniği