Aç karnına elma sirkeli su içenler aman dikkat! Sirkeli su ne işe yarar?

Sabahları aç karnına elma sirkesi içmek, zayıflamak isteyen birçok insanın tercihi olmuş durumda. Ancak, bu alışkanlığın gerçekten faydalı olup olmadığı ve elma sirkesinin yan etkileri hakkında birçok bilgi göz ardı ediliyor.

Aç karnına elma sirkeli su içenler aman dikkat! Sirkeli su ne işe yarar?
Aç karnına elma sirkeli su içenler aman dikkat! Sirkeli su ne işe yarar?
GİRİŞ 20.10.2023 16:09 GÜNCELLEME 21.10.2023 17:25
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Elma sirkesinin kilo verme üzerindeki etkileri ve potansiyel yan etkileri konusunda yapılan araştırmalar sınırlıdır ve kesin sonuçlar sunmamaktadır. Ancak, bazı çalışmalar elma sirkesinin iştahı bastırabileceğini ve kilo kaybına katkı sağlayabileceğini öne sürmektedir. İşte, elma sirkesine ilişkin tüm detaylar!

Beyaz sirke neyden yapılır ve nasıl kullanılır? Beyaz sirke faydaları nelerdir, vücuda sürülür mü?Beyaz sirke neyden yapılır ve nasıl kullanılır? Beyaz sirke faydaları nelerdir, vücuda sürülür mü?

ELMA SİRKESİ KİLO MU VERDİRİYOR?

İnsanlar üzerinde yapılan bazı çalışmalar, elma sirkesi takviyelerinin iştahı baskılayabileceğini ve kilo verme sürecine katkı sağlayabileceğini göstermektedir. Bu etki, elma sirkesinde bulunan asetik asit ile ilişkilendirilir.

Mucizevi besin narın bilinmeyen faydaları! Tüm vücudu yenileyen nar mucizesi…Mucizevi besin narın bilinmeyen faydaları! Tüm vücudu yenileyen nar mucizesi…

ELMA SİRKESİ ZARARLI MI?

Elma sirkesinin tüketilmesi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler şunlar olabilir:

Mide ve Diş Hasarı: Elma sirkesi mide ve diş sağlığını olumsuz etkileyebilir. Aşırı tüketimi mide bulantısına yol açabilir.

İlaç Etkileşimi: Elma sirkesi, bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Özellikle insülin ve kan inceltici ilaçları kullananlar doktorlarına danışmalıdır.

Hazırladığımız konserveler nasıl saklanır, ne kadar dayanır? Konserve yaparken sağlığa dikkat!Hazırladığımız konserveler nasıl saklanır, ne kadar dayanır? Konserve yaparken sağlığa dikkat!

ELMA SİRKESİ NASIL TÜKETİLMELİ?

Elma sirkesini doğru şekilde tüketmek önemlidir. İşte doğru kullanım yöntemi:

Elma sirkesini suyla seyreltin. İdeal olarak, 1-2 yemek kaşığı elma sirkesini 8 ons (yaklaşık 240 ml) suyla karıştırın.

Bu karışımı günde bir veya iki kez tüketebilirsiniz.

Olumsuz etkiler, mide rahatsızlığı veya yanma gibi belirtiler ortaya çıkarsa, elma sirkesi tüketmeyi derhal bırakmalısınız.

NOT: Elma sirkesi tüketimi konusunda herhangi bir kronik sağlık sorunu veya ilaç kullanımı söz konusu ise mutlaka bir doktora danışılmalıdır.

Beyzanur Özbostan Haber7.com - SEO Editör
Haber 7 - Beyzanur Özbostan

Editör Hakkında

1998'de İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemlerinden derece ile mezun oldu. Ardından Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmaları bölümünde tam burslu olarak tezli yüksek lisansını yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda çeşitli kurs ve eğitimlerde lisans aldı. 2017'den 2022'ye kadar bir STK'da sosyal medya yöneticiliği görevini üstlendi. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 7
 • Hatice 1 ay önce Şikayet Et
  Evde herkes sirkesini yapabilir hazırdan uzaaaak durun
  Cevapla
 • Hatice 1 ay önce Şikayet Et
  Ev sirkesinin zararı olmaz Hazır sirkeden kaçınmak gerekir fermantasyon olmayan sirke asitle yapılıyor hazır sirke kaç kaç kaç
  Cevapla
 • İHVAN 1 ay önce Şikayet Et
  Sirke zaten ilaçtır. Ölçülü kullanılmalı
  Cevapla
 • İHVAN 1 ay önce Şikayet Et
  Çoğu zarar, azı karar ve yarar.
  Cevapla
 • Saim 1 ay önce Şikayet Et
  Daha önce faydasını dile getirmeyenler in zararından bahsetme hakkı yoktur. Ne ironik. İlaç camiasının ekmeğine yağ sürecek başlıklar atmayın
  Cevapla
 • Saim 1 ay önce Şikayet Et
  Belliki dünya sağlık örgütü başta olmak üzere doğal yönetmeleri ilkel ve faydası onaylanmamış gösteren ve sürekli kimyasal ilaçlara yönlendiren mecraların varlığından uzaksınız bacım.
  Cevapla
 • Ayşe Meryem 1 ay önce Şikayet Et
  Belli ki bu siteyi fazla takip etmiyorsunuz. Ben çok defa sirkenin faydaları konulu haber okudum ve yorumlarda bulundum. Şimdi de her maddede olduğu gibi; kontrolsüz tüketiminde olabilecek tehlikeler için bilgi haberi yapmışlar, çok da isabetli olmuş. Editöre ve haber7.com ekibine çok teşekkürler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Soykırımda ikinci aşama: Sürgün planı ortaya çıktı! - 3 Aralık 2023 Gazete manşetleri
Özdağ’a yakın isimlerin başlattığı akıma İsrail’den destek!