Uludağ'dan harika sonbahar manzaraları

Türkiye’nin kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ, sonbaharda sarı ve yeşilin tonlarıyla ayrı bir güzelliğe büründü

Uludağ'dan harika sonbahar manzaraları
Uludağ'dan harika sonbahar manzaraları
GİRİŞ 02.11.2021 11:20 GÜNCELLEME 02.11.2021 11:20 KAYNAK İHA

Türkiye’nin kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ, sonbaharda sarı ve yeşilin tonlarıyla ayrı bir güzelliğe büründü.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kış mevsiminde ağırlayan Uludağ, sadece beyaz örtüyle değil hazanda rengarenk bir görünüme sahip oluyor. “Keşiş Dağı” olarak bilinen Uludağ, bu yönüyle turistlerin ilgisini çekiyor.

Uludağ’ın eteklerinde yeşilden sarı, kahverengi ve kırmızının farklı tonlarına dönen ağaç yapraklarının oluşturduğu renk cümbüşü, kara yolunu kullanan ziyaretçiler için de keyifli bir güzergâh sunuyor. 1961’de Milli Park ilan edilen Uludağ, çok farklı türdeki ağaçları barındırıyor.

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen günübirlikçiler ise yüksek rakımda çam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanlara girerek tabiatla iç içe vakit geçiriyor. Çobankaya bölgesinde, Bursa’yı yaklaşık 2 bin metreden gören Bakacak tepesi, sonbaharın renkleriyle şehrin görüntüsünü birleştirip ziyaretçilere eşsiz manzaralar sunuyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL