Mevlana Mest-i Aşk filmi için geri sayım! İran ve Türkiye'de eş zamanlı gösterime girecek

İran-Türkiye ortak yapımı Mevlana Mest-i Aşk filmi, 17 Nisan 2024'te İran ve Türkiye'de eş zamanlı olarak gösterime girecek.

GİRİŞ 17.04.2024 10:40 GÜNCELLEME 17.04.2024 14:38
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Oyuncu kadrosunda Boran Kuzum, Hande Erçel, Bensu Soral, Halit Ergenç, Selma Ergeç ve İbrahim Çelikkol gibi isimleri bulunduran Mevlana Mest-i Aşk'ın gösterime gireceği tarih netleşti.

Yapımcılığını Dijital Danatlar ve Simarya Film Prodüksiyon'un üstlendiği Mest-i Aşk adlı sinema filminin çekimleri, yıllar önce tamamlanmıştı.

17 NISAN 2024'TE EŞ ZAMANLI İRAN VE TÜRKİYE'DE GÖSTERİME GİRECEK

Film, 17 Nisan 2024'te İran ve Türkiye'de eş zamanlı olarak gösterime girecek.

Filmde; Parsa Piroufzar Mevlana Celaleddin Rumi'yi, Cannes Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazanan Shahab Husseini ise Mevlana'nın can dostu Şems Tebrizi'ye hayat veriyor.

Hande Erçel 'Kimya Hatun', İbrahim Çelikkol 'İskender', Boran Kuzum 'Alaeddin', Selma Ergeç 'Kerra', Bensu Soral 'Meryem', Burak Tozkoporan 'Sultan Veled' karakterlerini canlandırıyor.

 

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Yolcu 1 ay önce Şikayet Et
    Allah belanizi versin, sizleri insallah Kahhar ismi ile kahretsin Rabbim insallah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte Ali Koç'un yeni yönetim kurulu listesi! Sürpriz isimler var...
AB'den Türkiye açıklaması: 200 milyar avroyu geçti