Bakan Çelik'ten operasyon açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Şah Fırat operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Çelik, askerimizi kutluyorum dedi.

Bakan Çelik'ten operasyon açıklaması
Bakan Çelik'ten operasyon açıklaması
GİRİŞ 22.02.2015 11:16 GÜNCELLEME 22.02.2015 11:16

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki naaş ve emanetleri güvenli bölgeye nakletmek üzere Şah Fırat operasyonunu gerçekleştiren kahraman askerlerimizi kutluyoruz" dedi.

Bakan Çelik, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaki naaşı ve emanetleri güvenli bölgeye nakletmek üzere Şah Fırat operasyonunu gerçekleştiren kahraman askerlerimizi kutluyoruz. Şehit olan askerimize rahmet diliyoruz" ifadesini kullandı.

"Süleyman Şah Saygı Karakolu nöbetini kahramanca tutan Mehmetçiklere hoşgeldiniz diyoruz" diyen Çelik, sözlerine şöyle devam etti:
"Tarihten gelen hiçbir emaneti savunmasız bırakmayan bu iradeyi gerçekleştiren askerlerimizle gurur duyuyoruz. Emanetlerin nakledileceği Suriye Eşmesi askerimiz tarafından kontrol altına alınmıştır. Göndere bayrağımız çekilmiştir. Milletin tarihi geleceğidir.

Ecdadın emaneti, ebediyyen muhafaza edilecektir. Süleyman Şah'ın ruhu ebediyyen şad olsun. Süleyman Şah'ın istirahatgahı Türkiye toprağıdır. Bulunduğu yerde bayrak indirilmeden, nakledileceği yere bayrak çekilmiştir. Bu tutum tarihten alınan emanetin geleceğe nasıl mesaj olarak taşınacağının net ve kararlı göstergesidir."  

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm dünyaya Azerbaycan çağrısı!
Türk kaporta ustasının yaptığına kimse inanamadı