Başkanlık sistemi anketinde çarpıcı sonuç!

Gezici Araştırma Şirketi, vatandaşa "başkanlık sistemini destekliyor musunuz?” diye sordu.

Başkanlık sistemi anketinde çarpıcı sonuç!
Başkanlık sistemi anketinde çarpıcı sonuç!
GİRİŞ 07.12.2015 16:35 GÜNCELLEME 07.12.2015 17:33
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Gezici Araştırma Şirketi tarafından; 16 il ve 26 ilçede 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden, yaklaşık yarısı kadın olmak üzere toplam 1.264 katılımcı üzerinde yapılan araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği başkanlık sistemini destekliyor musunuz?” sorusuna % 53,5 oranında evet yanıtı gelirken, ankete katılanların % 40,2’i de ‘hayır’ dedi.
Başkanlık sistemine AK Parti seçmeninden sonra en büyük desteği MHP seçmeninin verdiği gözlendi.  7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesinde Başkanlık sistemine desteğin % 32 – 35 civarında olduğu hatırlatılan araştırmada rakamlar arasındaki büyük fark dikkat çekti.

YORUMLAR 23
 • Orhan 4 yıl önce Şikayet Et
  kararsızları da aldık mı %60
  Cevapla
 • Ahmed 4 yıl önce Şikayet Et
  Gelişmiş ülkelerde başkanlık veya yarı başkanlık varken bizdeki "istemezuk"çileri anlamaya çalışıyorum. Neye "hayır" dediklerini soruyorsun doğru düzgün cevap da yok.
  Cevapla
 • ümmet asla 4 yıl önce Şikayet Et
  başkanlık sisteme evet
  Cevapla
 • ali 4 yıl önce Şikayet Et
  secimden tekparti çıkmadı bombalar patladı piyasadaki paraları çektiler korkut rahatlat politikasıyla şimdi rusyaya kafa tuttular suriyeye ıraka irana Ermenistan yunan rum zaten düşman atatürkün denize döktükleri bugün müttefik diye geri geldi savaşın ortasında bırakıp kaçarlar sizi başkanınız ve ve bilal oğlan gitsin savaşa ben bu saatten sonra sigaramı yakarım
  Cevapla
 • dadas 4 yıl önce Şikayet Et
  ülkesini savaşta ancak sizin gibiler bırakır kaçar zaten. sizin gibilere savaşmak da yakışmaz
  Cevapla
 • hun 4 yıl önce Şikayet Et
  çok acil bu hantallıktan kurtulup kendimizi yenilememiz gerekir. hala 80-100 yıl öncenin zihniyetini kuru kuruya yaşamak akıl sahiplerine uymaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kırmızı et ve et ürünlerinde inanılmaz hile!
Hayatımızı baştan sona değiştiren buluşlar