HDP'li Hasip Kaplan'a kötü haber!

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi, eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan'a verilen 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasını uygun buldu.

HDP'li Hasip Kaplan'a kötü haber!
HDP'li Hasip Kaplan'a kötü haber!
GİRİŞ 24.01.2018 12:39 GÜNCELLEME 24.01.2018 12:39
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, Kaplan'ın itirazı üzerine Cizre 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen kararı inceledi.

Kararda usul ve esasa ilişkin hukuka aykırılık bulunmadığını kaydeden Daire, deliller ve işlemlerde de eksiklik olmadığına ve ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğuna hükmetti.

Eylemin doğru olarak nitelendirildiğini ve cezanın kanuni bağlamda uygulandığını belirten mahkeme, kararda isabetsizlik görülmediğinden istinaf başvurusunun reddine karar verdi.

Böylelikle Kaplan hakkındaki karar kesinleşti.

Karardan

Silopi ilçesinde 2010 yılının Haziran ayında bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yasa dışı gösteri ve yürüyüşlere katılarak, silahlı terör örgütü propagandası yaptığı ve gruba öncülük ettiği iddiasıyla Cizre 2. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanan Kaplan hakkında, 31 Ekim 2017'de "silahlı terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
hasip kaplan
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • menekse 3 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi bol bol kükresin.
  Cevapla
 • Aktif 3 yıl önce Şikayet Et
  Yurt disinda teröristleri destekleyenlerin isimleri Türkiye'deki yetkililere bildirilmeli, bu kisiler Türkiye'ye giris yaptigi anda adalete teslim edilmeli ve malvarliklarina el konulmali.
  Cevapla
 • alii 3 yıl önce Şikayet Et
  Yeri orasıydı zaten
  Cevapla
 • Merhaba 3 yıl önce Şikayet Et
  Chdpkk zihniyetli olan herkese meclis yasaklanmalı.
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  çok az bnların tamamına vatan hainliğinde ağırlaştırılmış müeebbet vermek gerekmezmi,bunlardan filiz denen bir hain avrupa parlemantosunda adeta kin kustu ülkemize,ee bu memleketin maaaşını alacan(haram zıkkım olsun)bu memleketin ekmeğini yiyecen (zehir sıkkım olsun!!) bu memlekete ihanet edecen öylemi!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dün Türkiye tarihinde bir ilk gerçekleşti! Enerjide büyük değişim
Uzman isimden 6 ay uyarısı, hiçbir işe yaramaz!