Soçi'de skandal! Türkiye Rusya'dan izahat istedi

Dışişleri Bakanlığı, terörist Mihraç Ural'ın Soçi Kongresi katılımcıları arasında görülmesi üzerine Rusya'dan izahat istedi.

Soçi'de skandal! Türkiye Rusya'dan izahat istedi
Soçi'de skandal! Türkiye Rusya'dan izahat istedi
GİRİŞ 01.02.2018 18:32 GÜNCELLEME 04.02.2018 00:50
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığının terörist Mihraç Ural'ın Soçi Kongresi katılımcıları arasında görülmesi üzerine Rusya'dan izahat istediği bildirildi.

MİHRAÇ URAL DAVETLİLER LİSTESİNDE YOKTU

 

 

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Soçi Kongresi'ni Türkiye adına izleyen resmi heyet, THKP-C Acilciler terör örgütü lideri ve 2013 yılında Hatay/Reyhanlı'da 52 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısı sanığı terörist Mihraç Ural'ın katılımcılar arasında görülmesi üzerine, etkinliği organize eden Rusya Federasyonu Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları nezdinde girişimde bulundu.

Heyet, ismi daha önce Türkiye'ye tevdi edilen davetliler listesinde yer almayan bu kişinin Kongre'de hazır bulunmasından duyulan rahatsızlığı kayda geçirdi ve izahat istedi.

RUSYA: İVEDİLİKLE KONUYU İNCELİYORUZ

Rus makamları, konuyu ivedilikle inceleyeceklerini ve sonuçla ilgili bilgi vereceklerini bildirdi.

YAZDIR
YORUMLAR 109
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  isteyin, isteyin, olur.
  Cevapla
 • Böri şad 3 yıl önce Şikayet Et
  Ruslar elinde hala kürt kartını tutup bizi sıkıştırmaya uğraşıyor. Bunlara verilecek cevap açık ve net bizimkiler iş bilmiyor
  Cevapla
 • kurt 3 yıl önce Şikayet Et
  benim anlamadığım madem gördünüz bu adam oradan hiç mi çıkmadı neden öldürmediniz. rusya türkiyede yüzlerce kişiyi öldürdü. nerde mit. böylemi dışarıda operasyon yapacaktınız. adam ayağınıza kadar gelmiş. rusyaya diyorlar bu adam burada ne arıyor diye paketleyip bi deliğe soksaydınız acizlik
  Cevapla
 • feyellll 3 yıl önce Şikayet Et
  orusların yapacagı bu
  Cevapla
 • göktürk 3 yıl önce Şikayet Et
  bunu yanlışlıkla çağırdık derler.tabi kim inanır oda başka mesele.moskovadaki terörist ofisini niçin kapatmıyor rusya.türkün türkten başka dostu yoktur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çekya Cumhurbaşkanı Zeman, yeni başbakanı Şeffaf bir kabin içinde atadı
Son dakika haberi! Sürpriz açıklama: Türk SİHA'larına kafayı taktılar