Erdoğan'dan ABD'ye F-35 mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı. Erdoğan, soru üzerine ABD'nin F-35 alımına engel çıkarma girişimlerini değerlendirirken 'aynı kararlılığımızı gösteririz, zaten kendi uçağımızı da üretme çabasındayız' dedi.

Erdoğan'dan ABD'ye F-35 mesajı
Erdoğan'dan ABD'ye F-35 mesajı
GİRİŞ 21.06.2018 22:55 GÜNCELLEME 22.06.2018 01:01
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV - A Haber canlı yayınında gündemin öne çıkan konularını değerlendirdi.

Üçüncü havalimanından gerçekleştirilen yayında, Erdoğan yeni havalimanıyla ilgili detayları anlattı.

Erdoğan şöyle konuştu:

ÜÇÜNCÜ HAVALİMANI: KOLAY BİR ESER DEĞİL

 

Heyecan doluyuz coşku doluyuz. Öncelikle bu beş firmamıza çok teşekkür ederim. Kolay bir eser değil. Arazi olarak devasal bir arazi 76.5 milyon metrekarelik alanda böyle bir havalimanı tesis ediliyor.

100 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda da açılışını yapacağız. Dünya'nın ilkleri arasına girecek. 2023'ten itibaren de dünyada belki de bir numara olacak. 150 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak.

Bu havalimanı açıldığında burada 100 bin insan istidamı gerçekleştirilecek.

HAVALİMANININ İSMİ NE OLACAK?

İsim konusunu yatırımcı firmalarla beraberce alacağız.

"BUNLAR HİÇBİR ZAMAN YATIRIM TARAFTARI OLMAZ"

Dünyada siyasi tarihe baktığımızda özellikle bu komünist rejim heveslileri hiçbir zaman bu tür yatırımlara taraftar olmaz. Sabiha Gökçen'i bizden öncekiler yaptı ama işletemediler. Sabiha Gökçen'i biz işlettik ama sonra ihtiyaçlara cevap veremez oldu. Sabiha Gökçen'e de yeni bir pist daha yapıyoruz. Şuan bu yeni havalimanında 32 bin kişi istihdam ediliyor.

ABD'NİN F-35'LERİN TESLİMATINI ENGELLEME ÇABASI

Şuana kadar kararlığımız neyse bunu gösteririz. Daha da olmazsa biz kendi uçağımızı üretir hale geliriz. 4.5 ton ağırlığında bir uçak ve 1.5 ton bomba taşıyabilecek olan bir uçak üretiyoruz. Buraya geldik. Kötü komşu bizi ev sahibi yaptı. Biz bunları aşacağız.

Bizim TİKA, buna hakaret ediyor. Uluslararası medar-ı iftarımız. TİKA gibi kuruluşumuza saygısızlık yapacaksın. Oldu olacak Kızılay'ı da kapat. Bu nasıl bir mantıktır. Hızlı treni Sivas'a sokmayacakmış. Hızlı tren göçü hızlandırırmış. Sivaslı kardeşim neden bunun lüksünden istifade etmesin.

KANDİL HAREKATI

Bir hafta olmadı daha, 20 uçakla 10 noktayı istihbaratımızın verdiği koordinatlar çerçevesinde vurduk. Başarılı bir operasyondu ama Temel Efendi 'Boş dağları vuruyorsunuz, vuracaksın...' Geçen yeni bir operasyon yaptık. Bu operasyonda da istihbaratımız bunların lider kadrolarını toplantı halinde oluşlarının bilgisini verdi ve onları toplantı halinde uçaklarımız vurdu ve 35 lider kadrodan bunların adamı öldü, etkisiz hale geldi.

YAZDIR
YORUMLAR 25
 • zemci 3 yıl önce Şikayet Et
  reis sen büyüksün.sende büyük Allah var
  Cevapla
 • ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  uçaklar orda nedne rehin?
  Cevapla
 • Turan 3 yıl önce Şikayet Et
  Bizim zamanımızda böyle imkanlar verilmedi. Şimdi gençlerin önü açık, imkanlar var. Evet gençler Akıllı telefonları bir kenara bırakın. Kafaları çalıştırın. Ülkenin size ihtiyacı var. Bu uçakları bizim yapmamız lazım. Biz bunu hatta daha iyisini yapabiliriz. Yeter ki bir ucundan başlayalım.
  Cevapla
 • erol 3 yıl önce Şikayet Et
  REİS, Allah (c.c.) hep yanında olsun.
  Cevapla
 • yakup 3 yıl önce Şikayet Et
  o uçakları vermeme gibi bir hataya düşsünlerde görsünler neler oluyor. israil şimdi kuş avlıyor havada MQ9 reaper ile. Çünkü biz her zorlukta DAHA iyisini yaptık yapacağızda.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
 Gurur ve heyecan gözlerinden okunuyor: Bu kez Bayraktar TB-2'yi üretiminde yer alan mühendis anlattı