Bozdağ: Seçim, Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, '24 Haziran seçim sonuçları Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu' değerlendirmesinde bulundu.

Bozdağ: Seçim, Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu
Bozdağ: Seçim, Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu
GİRİŞ 27.06.2018 20:58 GÜNCELLEME 27.06.2018 20:58
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu.

"SEÇİM SONUÇLARI KILIÇDAROĞLU'NUN KİMYASINI BOZDU"

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Bozdağ, "24 Haziran seçim sonuçları Kemal Kılıçdaroğlu'nun kimyasını bozdu. Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığında CHP, 2 halk oylaması ile 2 cumhurbaşkanı, 4 milletvekili ve 1 yerel seçim olmak üzere girdiği 9 seçimde yenilmiş. Seçime girmiş, yenilmiş, seçime girmiş yenilmiş, yenilmiş..." ifadelerini kullandı.

"HALA KAYBEDEN ERDOĞAN, KAZANAN KILIÇDAROĞLU, ÖYLE Mİ?"

Bozdağ, 24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin adayı Muharrem İnce'den yüzde 22,6 fazla oy aldığını ve yüzde 52,6 ile Cumhurbaşkanı seçildiğini belirterek şunları kaydetti:

"Milletvekili seçiminde AK Parti yüzde 42,6 ile CHP'den yüzde 50 fazla oy aldı ve 295 milletvekili çıkardı. Hala kaybeden Erdoğan/AK Parti; kazanan Kılıçdaroğlu/CHP öyle mi?

"KENDİNE AİT SEÇİM KAYBETME REKORUNA BİR YENİSİNİ EKLEDİ"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye karşı dokuzuncu kez seçimi kaybetme rekorunu kırdı. Kılıçdaroğlu, kendine ait seçim kaybetme rekorlarına son seçimde bir yenisini ekledi. Kılıçdaroğlu, CHP'ye daha fazla oy ve vekil kazandırmayı ve CHP'yi birinci parti yapmayı hedefleyen bir lider değildir. Kılıçdaroğlu, AK Parti vekil sayısını azaltmayı, partisinin oyunu düşürse de başka partilere barajı geçirmeyi hedefleyen, bunu da başarı sayan bir liderdir.

"BAŞKA PARTİLERİN BAŞARISINI KENDİ BAŞARISI SAYIYOR"

Partisi dışındaki partilerin başarısı için çalışan, başka partilerin başarısını kendi başarısı sayan ve hatta bir de bunlarla övünen biri, herhangi bir partiye genel başkan olur mu? Elbette olmaz. Ama konu CHP olunca, bu oluyor/olabiliyor. Sahi, bu nasıl particilik?"

"KAZANAN HEP KILIÇDAROĞLU(!)"

"Anlamadığım/cevabını bulamadığım soru şu" ifadesini kullanan Bozdağ, "Recep Tayyip Erdoğan dokuz seçimi kazandığı, Kemal Kılıçdaroğlu ise dokuz seçimi kaybettiği halde nasıl oluyor da hep kaybeden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti oluyor da kazanan hep Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP oluyor? Sahi siz anladınız mı?" diye sordu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • mermus 2 yıl önce Şikayet Et
  kemal kendi kafasında bir dünya kurmuş o dünyada yaşıyor.o dünyanın gerçekliğini reel hayatın gerçekleri ile mukayese edip anlamak mümkün değildir.%1 bile oy almış olsa kendi dünyasında seçim kazanan muhteşem bir kahraman olduğuna inanacak.
  Cevapla
 • isimsiz. 2 yıl önce Şikayet Et
  muharrem bey fizikçi dir kemal kılıçdaroğlunun kimyasını düzeltir.
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  kimyası çoktan bozuldu. kılıçdaroğlu artık kaybetmeyi çok iyi öğrendi bu işin ustası oldu. onun için kaybetmeyi ondan daha iyi yapan olamaz
  Cevapla
 • emin kavakci 2 yıl önce Şikayet Et
  sizinkini bozmadimi sayin bakanim iki vekil kaybettin
  Cevapla
 • Kadir şenoglu 2 yıl önce Şikayet Et
  adamda kimya mı varki bozulsun gerçi her rakibe lazım insan işin makinesi olsada İsrail icine atsak orayı karistir sin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Büyük fırsat Türkiye'nin kapısına geldi! Ülkeye para akacak...
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! İşte Türkiye'nin sırası...