Yeni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Strateji ve Bütçe Başkanlığının teşkilatlanması tamamlanıncaya kadar ilgili kanunlardaki görev ve yetkilerin Hazine ve Maliye Bakanı ya da Hazine ve Maliye Bakanlığınca kullanılmasına karar verildi.

Yeni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı
Yeni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı
GİRİŞ 31.07.2018 04:33 GÜNCELLEME 31.07.2018 04:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

 
 Strateji ve Bütçe Başkanlığının teşkilatlanması tamamlanıncaya kadar ilgili kanunlarda Cumhurbaşkanına veya Cumhurbaşkanlığına verilen Merkezi Yönetim Bütçesi'nin hazırlık ve uygulamasına ilişkin görev ve yetkilerin Hazine ve Maliye Bakanı ya da Hazine ve Maliye Bakanlığınca kullanılmasına dair karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı teşkilatlanana kadar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre, 2 Temmuz 2018 tarihli ve 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 213'üncü maddesinin birinci fıkrasının (ggg) bendiyle 10 Aralık 2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'na eklenen geçici 22'nci madde gereğince; Strateji ve Bütçe Başkanlığının teşkilatlanması tamamlanıncaya kadar ilgili kanunlarda Cumhurbaşkanına veya Cumhurbaşkanlığına verilen Merkezi Yönetim Bütçesi'nin hazırlık ve uygulamasına ilişkin görev ve yetkilerin Hazine ve Maliye Bakanı ya da Hazine ve Maliye Bakanlığınca kullanılmasına karar verildiği belirtildi.

YORUMLAR 2
  • Misafir 5 yıl önce Şikayet Et
    İdam icinde bir kararname istiyoruz
    Cevapla
  • Cemal 5 yıl önce Şikayet Et
    Madem böyle bir değişiklik olacaktı önceden altyapı ve fizibilite çalışması yapılmadı mı. İdari yapı bir günde değişiyor ama herkes şaşkın gibi kim nereye bağlandı nereye gidecek. Yetkili hazine ve maliye yetkili teşkilatlanmada zamanla oturur önceden bir plan yapılsaydı. Hazine ve Maliyenin yükü çok ağır olacak Allah yardımcıları olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yenice'deki 4.9'luk deprem güvenlik kamerasınca kaydedildi
AK Parti'den dikkat çeken video! "Algı ve sosyal medya belediyeciliğine son"