ABD'de büyük rezalet! Hedeflerinde Türkiye var!

ABD'de İsrail yanlısı çizgisi ve Türkiye aleyhindeki yayınlarıyla bilinen Demokrasileri Savunma Vakfı'nın (FDD), Mehmet Hakan Atilla davasını takip eden Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanlarına ödül vermesi tepki çekti.

ABD'de büyük rezalet! Hedeflerinde Türkiye var!
ABD'de büyük rezalet! Hedeflerinde Türkiye var!
GİRİŞ 29.08.2018 03:00 GÜNCELLEME 29.08.2018 03:06
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

FDD'nin Washington'da gerçekleştirdiği ulusal güvenlik zirvesinde, bazı FBI ajanlarına "cesaret" ödülü verildi.

TEPKİ ÇEKEN SKANDAL ÖDÜL

 

 

New York'ta görülen ve Halk Bank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı dava sürecini takip eden savcı yardımcılarına ve FBI ajanlarına ödül verilmesi tepki topladı.

SOSYAL MEDYADA MİZAH KONUSU OLDU

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley'nin de yer aldığı ve "ulusal güvenlik zirvesi" temalı bir etkinlikte, Atilla davasındaki  ajanlara ödül verilmesi sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından "mizah konusu" yapıldı.

"ETİK DEĞİL"

Bazı kullanıcılar ise, aktif çalışan devlet görevlilerinin, bir davayı taraflı yayınlarla takip eden bir kuruluştan ödül almasının etik açıdan doğru olmadığına vurgu yaptı.

ÖDÜLLERİ, TÜRKİYE DÜŞMANI SCHANZER VERDİ

Toplam yedi kişiye ödülü, FDD'nin Türkiye aleyhindeki çıkışlarıyla tanınan Başkan Yardımcısı Jonathan Schanzer verdi.

FETÖ'CÜ FİRARİ POLİSE "KAHRAMAN" DEDİ

Ödül alan FBI ajanlarından Jennifer McReynolds, konuşmasında Atilla davasının tanıklarından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi firari polis Hüseyin Korkmaz'dan "kahraman" diye söz etti.

McReynolds'ın bu sözleri, davadaki FETÖ etkisini ve FETÖ kaynaklı sözde delillerin nasıl kullanıldığını bir kez daha ortaya koydu.

BÜYÜKELÇİ KILIÇ'TAN TEPKİ

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, skandal ödül töreniyle ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dava ile FETÖ arasındaki bağa dikkati çekti.

McReynolds'a yönelik eleştirilerde bulunan Büyükelçi Kılıç, "Onun açıklamaları, söz konusu davanın politize olmuş doğasını ve onun arkasındaki motivasyonları açıkça ortaya koymaktadır. O sözde delilleri/kayıtları kimlerin ürettiğini ve oradaki kötü niyeti kendisi herkesten daha iyi biliyor." ifadesini kullandı.

Kılıç, McReynolds'ın "kahraman" diye söz ettiği FETÖ'cü eski firari polis Hüseyin Korkmaz'ın ABD'ye nasıl getirildiği, bu kişinin seyahat ve konaklama masraflarının nasıl ayarlandığı ve üretilmiş sözde delilleri mahkeme salonunda nasıl sunduğunu da sorgulayarak, FBI ajanına bu konularda konuşmaktan neden kaçındığını sordu.

Kılıç, firari FETÖ'cü Korkmaz'a "kahraman" diyen FBI ajanına atfen, "Dolayısıyla onun açıklamaları en azından yargı tarafsızlığı ilkesine karşı büyük bir ayıptır ve bu davada (Atilla davasında) adaletin yerini bulmadığını açıkça göstermektedir." görüşünü paylaştı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
halkbank fbi
YAZDIR
YORUMLAR 40
 • Resul58 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD diye yer yok israil var ABD sadece kağit üzerinde Türkiye'de buna göre gardını almalı ortaklık bitti bilmeliyiz
  Cevapla
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalnız ödül alanlar çok mutsuz. Komik bı tiyatronun figüranları olduklarının farkındalar bence..
  Cevapla
 • gökhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Kısasa kısas, brunson u yargılayan savcı polise birer maaş ikramiye verelim.
  Cevapla
 • Kanuni 1 yıl önce Şikayet Et
  Mecbur yargılayacaklar...bir de yargilamiyacaklardi...
  Cevapla
 • Temel candan 1 yıl önce Şikayet Et
  Kimyamizi bozuyorlar Aynen bizde hergun ama hergun bir eylem bir karar alip abd yi şaşirtip kimyasini bozalim bu işin sirri hergün bir pürüz çikaralim.
  Cevapla
 • mahmut 1 yıl önce Şikayet Et
  iblise tapanlar rahat durmuyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsmail Hakkı Karadayı'nın 28 Şubat sürecindeki rolü!
27 Mayıs darbesinde Necip Fazıl ve Nurettin Topçu olmak!