Ilıcak ve Altan kardeşler hakkında karar!

FETÖ'nün medya yapılanması davasında, Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler dahil 6 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası onandı.

Ilıcak ve Altan kardeşler hakkında karar!
Ilıcak ve Altan kardeşler hakkında karar!
GİRİŞ 02.10.2018 20:25 GÜNCELLEME 02.10.2018 21:25
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nce büyük salonda yapılan duruşmada, sanıkların son sözlerinin sorulmasının ardından karar açıklandı. 

2. Ceza Dairesi, tutuksuz sanık Mehmet Altan ile tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karşı yaptıkları istinaf başvurularının esastan reddine karar verdi. 

 

 

Daire, tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün bu hallerinin devamına hükmetti. 

Ceza dairesinin kararıyla, tüm sanıklar hakkında ilk derece mahkemesince "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları onanmış oldu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 36
 • Tek Gerçek Allah 3 yıl önce Şikayet Et
  vatan hainlerine idam cezası verilmeli idam şart
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Darbe yaltakçılığının cezası idam olmalı
  Cevapla
 • ali 3 yıl önce Şikayet Et
  bana zillerimi getirin. zil takıp oynamam lazım
  Cevapla
 • batsın ab . abd 3 yıl önce Şikayet Et
  çok şükür
  Cevapla
 • Serdar 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir Suriyeli suç işlediğinde bütün Suriyeliler sınırdışı edilmeli diyen veya vergilerimiz Suriyelilere gidiyor diyenler; vatanı işgal etmeye çalışan bu FETÖcüler hangi millettendi, ayrıca hapiste kimin vergileriyle barınma, yemek, su, ısınma, sağlık ve diğer temel ihtiyaçları sağlanıyor?
  Cevapla
 • ottoman 3 yıl önce Şikayet Et
  Vatana ihanet sucundan ceza alan mahkuma yasalar geregi sadece yavan ekmek ve su vetilir gunde bir sefer tuvalet ihtiyacina izin verilir isinma sorununa gelince en dusuk ve kisik ayarda isinmasi saglanir ve banyo ihtiyaci ayda bir olarak tertiplenir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Olay yeri incelemede tarihi buluş! Parmak izinden ayak boyu belirlenecek
Bayraktar TB2 SİHA'larına yenilince güncellenmişti! İlk alıcısı belli oldu