Anlat derdini bakan yardımcısına

Yerel seçimlerin yaklaşması nedeniyle, kabine ile milletvekilleri arasında yaşanan yoğunluk , bakan yardımcıların devreye girmesi ile aşılacak.

Anlat derdini bakan yardımcısına
Anlat derdini bakan yardımcısına
GİRİŞ 04.12.2018 09:59 GÜNCELLEME 04.12.2018 09:59
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Yerel seçimlerin yaklaşması nedeniyle seçim bölgelerine ilişkin taleplerin artması milletvekillerinin ve AK Parti’nin öncelikli gündem maddesi hâline geldi. Bakanlarla temasa geçmekte sıkıntı çeken milletvekilleri bu taleplerin yerine getirilmesinde zorluk yaşamaya başladı.

VEKİLLER ÇÖZÜM TALEP ETTİ

Bakanlardan randevu almakta güçlük çeken milletvekilleri, Genel Merkez yönetiminden bu sıkıntıya çözüm getirmesini talep etti. Parti gündemine gelen bu gelişmeden sonra, milletvekilleri ile kabine arasında koordinasyonun sağlanması için her bakanlıktan bir bakan yardımcısı görevlendirildi.

Yasama ile ilişkilerden sorumlu olan bakan yardımcıları, periyodik olarak, gruplar hâlinde milletvekilleri ile bir araya gelecek. Milletvekillerinin talep ve önerileri bu toplantılarda ele alınacak. AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı da geçen hafta Bakan Yardımcılarının katılımı ile yasama-yürütme koordinasyon toplantısı yapmıştı. AK Parti yönetimi, Bakan Yardımcılarının yanı sıra, zaman zaman Bakanlarla milletvekillerini buluşturacak şekilde planlama yapmaya başladı.

 TAYİN-TERFİ UYARISI

 Geçtiğimiz günlerde milletvekillerinin başta ‘tayin-terfi’ olmak üzere bazı taleplerinin, bir bakanın “Personel tayin ve ataması için geldiyseniz, sizi sadece misafir ederim, çayınızı içtikten sonra gidersiniz. Ama bir projeniz varsa seve seve dinlerim” örneği verilerek geri çevrildiği gündeme gelmişti. Bu ve benzeri misallerin artması üzerine Genel Merkez yönetimi, Bakanlardan, milletvekillerinin seçim bölgelerine ilişkin problemlerinin çözümünde ‘daha özenli davranılmasını’ istemişti. Parti yönetimi milletvekillerine de “Seçim bölgelerinizle ilgili bir problem varsa, Bakanlardan yardım isteyin. Ama atama, terfi, şu il müdürünü görevden alın, şunu buraya atayın gibi talepleri gündeme getirmeyin” uyarısında bulunmuştu.

 

 

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 8
 • Haluk 5 yıl önce Şikayet Et
  Fuat Oktay
  Cevapla
 • hakan 5 yıl önce Şikayet Et
  başkanlık sistemine merhaba. sırf boyle olsun diye evet verdim.
  Cevapla
 • Metin 5 yıl önce Şikayet Et
  MV lerin sorun çözmeden anladıkları işte bu. Proje sıfır torpil şahane
  Cevapla
 • Mfb 5 yıl önce Şikayet Et
  Hı hı öyledir o...çipelek çipelek
  Cevapla
 • Muammer 5 yıl önce Şikayet Et
  Nen Nevşehir Milletvekili Mustafa ackgöze bir sürü mesaj attım.Hiç dönüt alamadım.Yani vekil var iş yapar vekil var nasıl olsa bu ikinci dönemim bi daha seçilemem diye yan yatar. ve AKP kaybeder.Vekilin umurunda bile değildir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emekliye ek zamda son dakika gelişmesi!
Kafasında buz kütlesiyle gezenden, güneşe ateş edene! İşte tarihin en sıcak ülkesi...