Ayasofya'da çekilen fotoğrafa inceleme

Ayasofya Müzesi'nde bale figürü yapan bir kadının sosyal medyaya yansıyan fotoğrafıyla ilgili inceleme başlatıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığının resmi Twitter hesabından da müzenin açıklaması retweet edildi.

GİRİŞ 06.01.2019 07:22 GÜNCELLEME 06.01.2019 18:40
Bu Habere 103 Yorum Yapılmış

Ayasofya Müzesi'nde bale figürü yapan bir kadının görüntülerinin sosyal medyada yer almasına ilişkin inceleme başlatıldı. Ayasofya Müzesi'nin Twitter hesabından, müze içerisinde çekilen ve daha sonra sosyal medyada paylaşılan bale fotoğrafıyla ilgili açıklama yapıldı.

 

 

AA'nın haberine göre; açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlgili mevzuatımız çerçevesinde müzemizde, turizm firmalarından gelen talepler doğrultusunda akşam saatlerinde özel açılışlar gerçekleşmektedir. Nitekim, 05 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşen akşam açılışında, ziyarete gelen bir bayan tarafından, bir bale hareketi olan 'spagat' figürü müze içerisinde yapılmış ve diğer ziyaretçiler tarafından fotoğrafı çekilmiştir. Bu husus sosyal paylaşım sitelerine yansımış ve tarafımızca konu hakkında gerekli incelemeler başlatılmıştır."

 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının resmi Twitter hesabından da müzenin açıklaması retweet edildi.

BAKAN DA AÇIKLAMA YAPTI

Dün akşam saatlerinde Habertürk TV'de canlı yayına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, konuyla ilgili açıklama yaptı.

"MÜNFERİT BİR HAREKET"

Ersoy, şunları söyledi: "Bir saat önce öğrendim. Güvenlik kayıtlarını da izledim. Pazar günü değerlendireceğim. Münferit bir hareket ama Ayasofya manevi değerleri yüksek bir yer. Hassas olmak lazım. Herkesin dikkatli olması lazım. Yapanın bilinçli olduğunu sanmıyorum. Bir daha böyle bir şey olmaması için gerekli önlemleri alacağız. Bununla ilgili kararları alacağız . Türkiye'nin daha büyük sorunları var."

YAZDIR
YORUMLAR 103
 • Salih 1 yıl önce Şikayet Et
  Arif Nihat Asya nın "Ayasofya" şiirini okumanızı tavsiye ediyorum..
  Cevapla
 • Ilhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ulan sizin nereniz hoşgörü. Nereniz saygı.
  Cevapla
 • saga 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir gün öğle namazını geciktirdim ikindi girecek diye bir kenarda hemen namazımı eda etmek için insanların görmediği bir kenarda namaza durdumda namazımı bozdurmustu ortadaki görevliler. Milletin önünde bale yapanı göremediler mi yoksa laikliğe uygunmuydu.
  Cevapla
 • AHMET ÖZBİR 1 yıl önce Şikayet Et
  ŞANLI Fatih Sultan Muhammed Han Konstantin'i fedhederek bizlere emanet etti. AYASOFYA'nın daima ibadete açık olmasını vasiyet etti. Torunlarına yakışan ise AYASOFYA'NIN CAMİ OLARAK HEMEN İBADETE AÇILMASIDIR! Camiyle işi olmayanlar ise müslümanları kışkırtmak için Atasofya Camii'nin içinde dans ediyor, oyuna gelmeyelim.
  Cevapla
 • Slm 1 yıl önce Şikayet Et
  Orası müze değil. Fetihten önce de ibadethaneydi fetihten sonra da ibadethane olarak kullanıldı. Bu rezaleti yapan da bal gibi bilerek yaptı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dijital dönüşümle birlikte bankacılık hizmetlerinde neler değişti?
Bu üç kişinin kim olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız!